OFICJALNIE: Vladimir Petković, dotychczasowy selekcjoner Szwajcarów, wraca do pracy klubowej

OFICJALNIE: Vladimir Petković, dotychczasowy selekcjoner Szwajcarów, wraca do pracy klubowej fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Girondins Bordeaux

Vladimir Petković nie jest już selekcjonerem Szwajcarii. Od nowego sezonu poprowadzi on francuski Girondins Bordeaux.

O odejściu Vladimira Petkovicia mówiło się jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy. Wtedy jego usługami zainteresowane były Eintracht Frankfurt, Fenerbahçe i Zenit Sankt Petersburg, ale do żadnych konkretnych rozmów nie doszło.

Na EURO 2020 reprezentacja Szwajcarii zaprezentowała się jednak ze znakomitej strony. Doszła do ćwierćfinału, gdzie przegrała z Hiszpanią po rzutach karnych. Po drodze natomiast w ⅛ finału udało jej się wyeliminować Francję.

W ostatnich dniach głośno było o tym, że Petković jest zdeterminowany, aby dołączyć do Girondins Bordeaux jeszcze tego lata. Francuzki klub skontaktował się ze Szwajcarką Federacją Piłki Nożnej w tej sprawie. Obie strony po krótkich negocjacjach doszły do porozumienia i 57-letni szkoleniowiec z nowym zespołem podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zatrudnić Vladimira [Petkovicia]. Doskonale pasuje do tego, aby być częścią naszego długoterminowego projektu. Osobiście muszę mu również podziękować za jego determinację i chęć dołączenia do nas. To zrobiło różnicę. Rekrutacja takiego trenera z taką aurą i takim CV to także dowód naszej ambicji na ten sezon. Chciałbym również podziękować Federacji Szwajcarskiej za umożliwienie szybkiego dojścia do porozumienia w celu ułatwienia odejścia Vladimira Petkovicia” - napisał w oświadczeniu prezes klubu Gérard Lopez.

Petković reprezentację Szwajcarii przejął pierwszego sierpnia 2014 roku. Od tego czasu poprowadził ją w 78 spotkaniach. Jego bilans to 42 zwycięstwa, 14 remisów i 22 porażki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna” Kibice Fiorentiny z wiadomością do Dušana Vlahovicia. „Cygańska kupo gówna”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy