OFICJALNIE: Vladimir Petković, dotychczasowy selekcjoner Szwajcarów, wraca do pracy klubowej

OFICJALNIE: Vladimir Petković, dotychczasowy selekcjoner Szwajcarów, wraca do pracy klubowej fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Girondins Bordeaux

Vladimir Petković nie jest już selekcjonerem Szwajcarii. Od nowego sezonu poprowadzi on francuski Girondins Bordeaux.

O odejściu Vladimira Petkovicia mówiło się jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy. Wtedy jego usługami zainteresowane były Eintracht Frankfurt, Fenerbahçe i Zenit Sankt Petersburg, ale do żadnych konkretnych rozmów nie doszło.

Na EURO 2020 reprezentacja Szwajcarii zaprezentowała się jednak ze znakomitej strony. Doszła do ćwierćfinału, gdzie przegrała z Hiszpanią po rzutach karnych. Po drodze natomiast w ⅛ finału udało jej się wyeliminować Francję.

W ostatnich dniach głośno było o tym, że Petković jest zdeterminowany, aby dołączyć do Girondins Bordeaux jeszcze tego lata. Francuzki klub skontaktował się ze Szwajcarką Federacją Piłki Nożnej w tej sprawie. Obie strony po krótkich negocjacjach doszły do porozumienia i 57-letni szkoleniowiec z nowym zespołem podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zatrudnić Vladimira [Petkovicia]. Doskonale pasuje do tego, aby być częścią naszego długoterminowego projektu. Osobiście muszę mu również podziękować za jego determinację i chęć dołączenia do nas. To zrobiło różnicę. Rekrutacja takiego trenera z taką aurą i takim CV to także dowód naszej ambicji na ten sezon. Chciałbym również podziękować Federacji Szwajcarskiej za umożliwienie szybkiego dojścia do porozumienia w celu ułatwienia odejścia Vladimira Petkovicia” - napisał w oświadczeniu prezes klubu Gérard Lopez.

Petković reprezentację Szwajcarii przejął pierwszego sierpnia 2014 roku. Od tego czasu poprowadził ją w 78 spotkaniach. Jego bilans to 42 zwycięstwa, 14 remisów i 22 porażki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy