OFICJALNIE: Vojo Ubiparip wrócił do Serbii

OFICJALNIE: Vojo Ubiparip wrócił do Serbii fot. FK Radnicki
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: FK Radnički 1923

FK Radnički 1923 poinformował o ściągnięciu Vojo Ubiparipa, który tym samym wraca do Serbii po ponad pięciu latach rozłąki.

33-letni Vojo Ubiparip został pierwszym zimowym transferem FK Radnički 1923. Przez ostatnie 3,5 roku występował w bośniackim FK Tuzla City, gdzie w obecnym sezonie nie zdołał wywalczyć miejsca w pierwszej jedenastce.

Ubiparip po ponad pięciu latach wraca tym samym do swojego rodzimego kraju. Trafiając do FK Radnički 1923, postara się pomóc w walce o utrzymanie w serbskiej ekstraklasie. Jego nowa drużyna uzbierała zaledwie 16 punktów i zajmuje na półmetku sezonu ostatnie miejsce w tabeli. Rundę wiosenną zainauguruje w drugim tygodniu lutego.

- Cieszę się, że wróciłem do serbskiego futbolu po pięciu latach, a jeszcze bardziej cieszę się, że stałem się częścią tak dużego i dobrze zorganizowanego klubu jak FK Radnički 1923. Zawsze było to środowisko piłkarskie znane ze świetnej atmosfery, o czym miałem okazję się już przekonać w trakcie swojej kariery. Znam wielu zawodników z obecnej drużyny, którzy udzielili mi podstawowych informacji na temat organizacji klubu, która jest na niezwykle wysokim poziomie.

- Moim zadaniem jest strzelanie bramek i zrobię co w mojej mocy, aby wnieść swój osobisty wkład w osiągnięcie głównego celu, jakim jest utrzymanie w lidze. Przed nami okres przygotowawczy. Wierzę, że wykorzystamy go w najlepszy możliwy sposób, aby przygotować się na to, co nas czeka w drugiej części sezonu – powiedział Ubiparip.

33-latek jest dobrze znany kibicom Ekstraklasy. W trakcie swojej kariery występował w dwóch polskich klubach. W styczniu 2011 roku trafił do Lecha Poznań, gdzie rozegrał łącznie 85 spotkań, strzelił 14 bramek i zdobył jedno trofeum za mistrzostwo Polski. Jego późniejsza przygoda w Górniku Łęczna (2016-2017) była zdecydowanie mniej udana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy