OFICJALNIE: W kwietniu 40. urodziny, ale D'Alessandro gra dalej i zmienia barwy

OFICJALNIE: W kwietniu 40. urodziny, ale D'Alessandro gra dalej i zmienia barwy fot. Nacional
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Nacional

Andrés D'Alessandro został piłkarzem urugwajskiego Nacionalu na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Internacionalem.

- Znalazłem dla siebie nowe wyzwanie. W 2021 roku będę zawodnikiem Nacionalu. Z punktu widzenia sportowca Nacional ma wszystko: trzy tytuły z Ameryki i świata, 100 lat historii, stadion, na którym rozpoczęły się mundiale - powiedział 39-letni napastnik, który w kwietniu będzie obchodził swoje 40. urodziny. Jak się zapowiada - jako aktywny gracz.

D'Alessandro po ponad 12 latach odszedł z brazylijskiego Internacionalu. Wcześniej występował też w River Plate, którego jest wychowankiem, Wolfsburgu, Portsmouth, Realu Saragossa i San Lorenzo.

Porto Alegre okazało się jego miejscem na ziemi. Z Internacionalem odnosił największe sukcesy w swojej karierze - między innymi w 2010 roku sięgając po Copa Libertadores. Przeżył jednak też klęskę spadku do Série B w 2016 roku. Wówczas pozostał w klubie, awansując z nim do Série A już po roku.

Ofensywny pomocnik rodem z Argentyny ma też na koncie trzy bramki w 25 występach dla reprezentacji Argentyny w latach 2003-2010.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy