OFICJALNIE: W Norwegii wydano zgodę na używanie pirotechniki podczas meczów
2024-06-27 15:18:43; Aktualizacja: 1 rok temu
Norweskie Stowarzyszenie Kibiców (NSA) poinformowało o uzyskaniu rządowego zezwolenia na stosowanie środków pirotechnicznych na stadionach.
Program ma charakter pilotażowy i w czasie trwania będzie poddawany ocenie. Dotyczy meczów pierwszego oraz drugiego poziomu ligowego w piłce nożnej mężczyzn i kobiet w sezonach 2024 i 2025. Nie obejmuje zatem spotkań narodowej reprezentacji.
Warunkiem dopuszczenia jest podjęcie przez poszczególne kluby w porozumieniu z norweską federacją działań szkoleniowych, pokazowych oraz informacyjnych, mających na celu ograniczenie nielegalnego użycia pirotechniki.
„NSA będzie współpracować z grupami kibicowskimi, aby ustalić, w jaki sposób nowe zasady będą stosowane w praktyce. Na początek warto wyjaśnić kilka rzeczy. Po pierwsze nadal obowiązują pewne ograniczenia. Po drugie należy wystąpić o pozwolenie i wdrożyć odpowiednie środki bezpieczeństwa” – czytamy w komunikacie.Popularne
„Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Kultury mogły pozostawić tę kwestię nierozwiązaną, ale postanowiły wysłuchać głosu piłkarskiej społeczności. Co więcej, dostrzegają, że jest to właściwy sposób na poprawę bezpieczeństwa na trybunach. Należy im się za to wielkie uznanie” – dodano.
Rywalizacja w norweskiej ekstraklasie ruszyła 31 marca. Aktualnie na czele tabeli znajdują się Bodø/Glimt i SK Brann, które mają na koncie po 27 punktów.



![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)





![Szczęśliwe zakończenie konfliktu turecko-saudyjskiego. Youssef En-Nesyri rusza na podbój Bliskiego Wschodu [OFICJALNIE]](img/photos/114740/170x113/youssef-en-nesyri-of-fenerbahce.jpg)

![Kolejny zwrot w sprawie N'Golo Kanté! Transfer coraz bliżej [OFICJALNIE]](img/photos/107876/170x113/ngolo-kante.jpg)

![Przygoda Albacete dobiegła końca. FC Barcelona w półfinale Pucharu Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/111290/170x113/lamine-yamal.jpg)


![Jeden z najbardziej rozchwytywanych bramkarzy w Europie podjął decyzję w sprawie przyszłości [OFICJALNIE]](img/photos/101114/170x113/guillaume-restes.jpg)
![Szczęśliwe zakończenie konfliktu turecko-saudyjskiego. Youssef En-Nesyri rusza na podbój Bliskiego Wschodu [OFICJALNIE]](img/photos/114740/90x60/youssef-en-nesyri-of-fenerbahce.jpg)

![Kolejny zwrot w sprawie N'Golo Kanté! Transfer coraz bliżej [OFICJALNIE]](img/photos/107876/90x60/ngolo-kante.jpg)

![Przygoda Albacete dobiegła końca. FC Barcelona w półfinale Pucharu Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/111290/90x60/lamine-yamal.jpg)


![Jeden z najbardziej rozchwytywanych bramkarzy w Europie podjął decyzję w sprawie przyszłości [OFICJALNIE]](img/photos/101114/90x60/guillaume-restes.jpg)




