OFICJALNIE: Widzew Łódź z drugim transferem bramkarza w ostatnich dniach

OFICJALNIE: Widzew Łódź z drugim transferem bramkarza w ostatnich dniach fot. Widzew Łódź
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Widzew Łódź

Kontrakt ważny do końca obecnego sezonu z Widzewem Łódź podpisał bramkarz Wasyl Łytwynenko, który dotychczas reprezentował barwy ukraińskiego drugoligowca.

Kontuzje Jakuba Wrąbla oraz Konrada Reszki zmusiły Widzew Łódź do wzmocnienia pozycji bramkarza. Kilka dni temu ogłoszony został transfer Słowaka Henricka Ravasa, natomiast w piątek poinformowano o pozyskaniu Wasyla Łytwynenki.

30-latek dotychczas reprezentował barwy Obłoni Kijów, czyli zespołu występującego na poziomie drugiej ligi ukraińskiej. Na skutek inwazji zbrojnej Rosji na naszego wschodniego sąsiada, FIFA wprowadziła przepisy umożliwiające zakontraktowanym tam zawodnikom na dokończenie sezonu w innym kraju.

Łytwynenko zdecydował się skorzystać z tej opcji i podpisał umowę z Widzewem Łódź. W trwającej kampanii zaliczył 18 ligowych występów, z czego dziesięć zakończył z czystym kontem.

- Niezmiernie się cieszę, że mogę tu być. O ofercie Widzewa powiadomił mnie mój agent. Przekazał mi, że jest w Polsce klub aspirujący do awansu do ekstraklasy. Powiedział mi również, że w ostatnim czasie dwóch bramkarzy doznało kontuzji i przez dłuższy czas będą niedostępni. Długo się nie zastanawiałem i w Łodzi wylądowałem już kolejnego dnia. Najwięcej słyszałem o kibicach Widzewa. Wiele osób mówiło mi, że są fenomenalni a atmosfera na stadionie w Łodzi jest jedną z najlepszych w Polsce – mówi Łytwynenko.

Na dziewięć kolejek przed końcem sezonu Widzew Łódź zajmuje drugą pozycję, która gwarantuje bezpośredni awans do Ekstraklasy. Przewaga nad trzecią Koroną Kielce wynosi dwa punkty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy