OFICJALNIE: Wiktor Cyhankow w LaLidze. Dynamo Kijów liczy na zysk w przyszłości!

OFICJALNIE: Wiktor Cyhankow w LaLidze. Dynamo Kijów liczy na zysk w przyszłości! fot. Girona FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Girona FC

Wiktor Cyhankow opuścił Dynamo Kijów i będzie kontynuował karierę w Gironie.

Kiedy tacy piłkarze jak Andrij Jarmołenko czy Jewhen Konoplanka zaznaczali swoją obecność poza granicami Ukrainy, 25-letni skrzydłowy wciąż występował w rodzimej lidze.

Przyszedł czas, w którym Wiktor Cyhankow postanowił podążyć śladami starszych kolegów i po odrzuceniu propozycji nowego kontraktu poprosił o zgodę na odejście.

Jako że jego umowa była ważna tylko do końca sezonu, transfer definitywny do Girony wyniósł pięć milionów euro, a dodatkowo Dynamo Kijów zapewniło sobie 50 procent zysku od kwoty następnej przeprowadzki z udziałem swojego wychowanka.

43-krotny reprezentant Ukrainy opuszcza Premier-lihę jako jedna z największych gwiazd. Tylko podczas trwających rozgrywek strzelił dziewięć goli i zanotował sześć asyst w 23 spotkaniach.

Cyhankow był dwukrotnie wybierany najlepszym graczem w swojej ojczyźnie, a teraz podpisał kontrakt z datą końcową 30 czerwca 2027 roku.

Girona w tej chwili zajmuje jedenaste miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy i w jej kadrze nie brakuje utalentowanych zawodników. To Reinier, Manu Vallejo czy Rodrigo Riquelme.

Wcześniej z Ukrainy jako najdroższy piłkarz w historii wyjechał Mychajło Mudryk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy