OFICJALNIE: Willian w Arsenalu

OFICJALNIE: Willian w Arsenalu fot. Arsenal FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Arsenal FC

Willian Borges został piłkarzem Arsenalu na zasadzie wolnego transferu po uprzednim wygaśnięciu umowy z Chelsea.

Brazylijczyk zrealizował swój plan co do umowy, czego zagwarantować nie chciała mu Chelsea. Z Arsenalem związał się bowiem aż do 30 czerwca 2023 roku.

- Wierzę, że jest piłkarzem, który może zrobić różnicę dla naszej drużyny. Obserwowaliśmy jego sytuację przez ostatnie miesiące. Mieliśmy jasny zamiar wzmocnienia pozycji ofensywnego pomocnika i skrzydłowego, a on daje nam dużą uniwersalność, może grać na trzech czy czterech pozycjach. Doświadczył wszystkiego w świecie piłki, ale ciągle ma ambicję, by przybyć tutaj i przywrócić klub na właściwe mu miejsce. Jestem pod wielkim wrażeniem rozmów z nim i tego, jak bardzo chciał tutaj przyjść - powiedział Mikel Arteta, menedżer Arsenalu.

Willian 9 sierpnia obchodził 32. urodziny. W Premier League gra od lata 2013 roku, gdy Anży Machaczkała zmienił na Chelsea. Wcześniej był też piłkarzem Szachtara Donieck i Corinthians.

W sezonie 2019/2020 Brazylijczyk należał do ulubionych piłkarzy Franka Lamparda. Wystąpił w 36 meczach Premier League, strzelając dziewięć bramek i zaliczając siedem asyst. Do tego dorzucił bramkę i asystę w siedmiu spotkaniach Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy