OFICJALNIE: Wisła Kraków z nowymi właścicielami i prezesem

2020-04-20 16:25:56; Aktualizacja: 4 lata temu
OFICJALNIE: Wisła Kraków z nowymi właścicielami i prezesem Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków w komunikacie poinformowała o tym, że Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdzyński i Jarosław Królewski zostali nowymi właścicielami klubu, a Dawid Błaszczykowski jego nowym prezesem.

To, co od jakiegoś czasu wydawało się formalnością, w poniedziałek stało się faktem. Wisła Kraków SA została przejęta od Towarzystwa Sportowego. Za cały ruch odpowiada znany kibicom tercet: Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski oraz Tomasz Jażdzyński.

Już pierwszego dnia rządów trzech akcjonariuszy podjęło ważną decyzję. Za pełniącego obowiązki prezesa Piotra Obidzińskiego oddelegowany na to stanowisko został Dawid Błaszczykowski.

Brat Kuby od stycznia minionego roku jest bardzo blisko klubu. Przy okazji poprzedniego okna transferowego brał czynny udział w wyszukiwaniu i pozyskiwaniu nowych piłkarzy. Teraz czekają go nowe wyzwania.

Poza pakietem akcji trójka Błaszczykowski, Królewski, Jażdzyński uzyskała prawa do historycznych: nazwy i herbu. Teraz te będą mogły być wykorzystywane przez spółkę do celów komercyjnych.

Po 26 kolejkach Ekstraklasy Wisła plasuje się w ligowej tabeli na trzynastym miejscu. Ma tym samym pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.