OFICJALNIE: Wisła Płock rozpoczyna zimowe okno transferowe. Młodzieżowy reprezentant Polski zadebiutuje w Ekstraklasie

OFICJALNIE: Wisła Płock rozpoczyna zimowe okno transferowe. Młodzieżowy reprezentant Polski zadebiutuje w Ekstraklasie fot. Wisła Płock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wisła Płock

Paweł Chrupałła został zaprezentowany jako nowy zawodnik Wisły Płock.

Przedstawiciele „Nafciarzy” zainaugurowali swoją działalność w połowie trwających rozgrywek na rynku transferowym poprzez ogłoszenie zrealizowania pierwszego zimowego nabytku.

Został nim obiecujący pomocnik Paweł Chrupałła z Rosenborga, który dołączył do ekstraklasowego zespołu w ramach rocznego wypożyczenia z zawartą opcją wykupu.

W przypadku jej aktywacji obie strony porozumiały się już w kwestii zawarcia trzyletniego kontraktu.

19-letni zawodnik pierwsze kroki w futbolu stawiał w Akademii Piłkarskiej Śląsk Wrocław, ale jeszcze na długo przed wejściem na seniorski poziom wyemigrował do Norwegii, gdzie występował w Trosviku, Fredrikstad, Rosenborgu oraz na wypożyczeniach w Stjördals Blink i Kristiansund.

W mijającym roku rozegrał łącznie szesnaście spotkań - sześć dla Rosenborga i dziesięć dla Kristiansund, w których udało mu się wpisać raz na listę strzelców.

Chrupałła ma za sobą występy w młodzieżowych kadrach Polski oraz Norwegii. Ostatnio był powoływany do naszego zespołu narodowego do lat 20 i przynajmniej na dziś wydaje się, że wiąże swoją przyszłość z „Biało-Czerwonymi”.

- Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pozyskać kolejnego młodzieżowego reprezentanta Polski. Jest zawodnikiem, który może występować jako boczny pomocnik oraz wahadłowy, a są to pozycje, które chcieliśmy wzmocnić w zimowym okienku transferowym - powiedział dyrektor sportowy Paweł Magdoń.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy