OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u

OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: ŁKS Łódź

Wojciech Stawowy nie już trenerem ŁKS-u Łódź.

55-latek został zatrudniony w ŁKS-ie na początku maja minionego roku. Mimo to, że obejmował zespół Ekstraklasowy, jego celem był powrót na ten szczebel rozgrywek.

Ostatnie kolejki poprzedniego sezonu miały posłużyć mu za poligon doświadczalny w kwestii wyselekcjonowania odpowiednich graczy. Z tej możliwości zresztą skorzystał.

Pod koniec rundy jesiennej zespół popadł w kryzys i przegrał cztery spotkania z rzędu. Również i wiosnę ekipa Stawowego zaczęła od utraty punktów. Już wtedy zdano sobie sprawę, że być może należy dokonać zmian na ławce trenerskiej.

Czarę goryczy przelał derbowy remis z Widzewem Łódź. Wtedy to media zaczęły rozpisywać się w kwestii ewentualnego zwolnienia byłego szkoleniowca między innymi Cracovii.

Te zapowiedzi znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W niedzielne przedpołudnie poinformowano o rozstaniu ze Stawowym za pośrednictwem oficjalnej strony.

Nazwisko nowego trenera nie zostało jeszcze ogłoszone. Jak jednak pisaliśmy wczoraj, głównym kandydatem do przejęcia schedy po 55-latku jest Ireneusz Mamrot. Były trener między innymi Jagiellonii Białystok prowadził w rundzie jesiennej Arkę Gdynia.

Na obecnym etapie sezonu ŁKS plasuje się w ligowej tabeli na trzecim miejscu. Do pozycji gwarantującej pewny awans do Ekstraklasy brakuje tej drużynie dwóch punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy