OFICJALNIE: Wyjazdowa koszulka Manchesteru City na sezon 2024/2025

2024-08-08 16:22:43; Aktualizacja: 9 godzin temu
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Manchester City FC

Manchester City wprowadził do sprzedaży zaprojektowane przez Pumę koszulki na mecze wyjazdowe w sezonie 2024/2025.

Noszą one wzór pionowych pasów w kolorach granatowym i żółtym. Pomiędzy nimi znajdują się węższe niebieskie paski. Żółto-niebieskie są również brzegi rękawków i kołnierzyka.

Projekt stanowi nawiązanie do strojów, w których „The Citizens” 25 lat temu pokonali Gillingham w finale baraży o awans na zaplecze Premier League. Do 90. minuty przegrywali wówczas 0:2, ale zdołali doprowadzić do dogrywki za sprawą trafień Kevina Horlocka i Paula Dickova. Później okazali się lepsi w serii rzutów karnych.

W sprzedaży pojawią się koszulki w wersjach Authentic i Replica. Pierwsza z nich została wykonana z materiału Ultraweave, który cechuje się zmniejszonym ciężarem i tarciem. Natomiast druga w 95 procentach pochodzi z surowców poddanych recyklingowi w ramach inicjatywy RE:FIBRE. Obie wyposażono w technologię pochłaniania wilgoci dryCELL.

Manchester City podczas letniego tournée po Stanach Zjednoczonych doznał porażek w sparingach z Celtikiem 3:4 i Milanem 2:3. Następnie zremisował 2:2 z Barceloną, przegrywając jednak w serii rzutów karnych. W sobotę 3 sierpnia pokonał zaś Chelsea 4:2.

Tydzień później zmierzy się natomiast z Manchesterem United w meczu o Tarczę Wspólnoty. Będzie to rewanż za porażkę w finale Pucharu Anglii na zakończenie ubiegłego sezonu.