OFICJALNIE: Występ Mateja Rodina doceniony przez kibiców Rakowa Częstochowa

2024-10-22 16:15:19; Aktualizacja: 3 dni temu
OFICJALNIE: Występ Mateja Rodina doceniony przez kibiców Rakowa Częstochowa Fot. Raków Częstochowa
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Raków Częstochowa [x.com]

W głosowaniu kibiców Rakowa Częstochowa graczem meczu z Pogonią Szczecin został wybrany Matej Rodin.

28-letni stoper pojawił się na boisku w 82. minucie przy stanie 0:0, zastępując Zorana Arsenicia. „Portowcy” byli już wtedy osłabieni po czerwonej kartce dla Dimitriosa Keramitsisa. W końcówce spotkania musieli zaś grać w dziewiątkę przez kontuzję Patryka Paryzka odniesioną po wykorzystaniu wszystkich zmian.

W dziesiątej minucie doliczonego czasu Rodin trafił do siatki i został upomniany żółtą kartką za zdjęcie koszulki, a po chwili gola anulowano z powodu spalonego. Trzy minuty później Chorwat zapewnił „Medalikom” zwycięstwo 1:0, ale po raz drugi obejrzał żółty i w konsekwencji czerwony kartonik za to samo przewinienie.

- To był szalony moment, zwariowane ostatnie minuty, Dwa gole w tak krótkim odstępie czasu są czymś wyjątkowym dla środkowego obrońcy. Ciężko się przyznać, że powinienem dostać czerwoną kartkę, ale nie jest mi przykro z tego powodu, bo wygraliśmy ten mecz. Przez chwilę „odcięło mnie” i przez to zobaczyłem drugą żółtą kartkę – powiedział później w wywiadzie pomeczowym.

Matej Rodin, który do Rakowa trafił w styczniu bieżącego roku, nie był do tej pory ulubieńcem kibiców ekipy spod Jasnej Góry. W ubiegłym sezonie między innymi przegrał w łatwy sposób pojedynek z Juanem Muñozem z Zagłębia Lubin, przez co „Medaliki” poniosły wówczas porażkę 0:2.