OFICJALNIE: Wyznaczono termin losowania par barażowych do mundialu w 2022 roku

OFICJALNIE: Wyznaczono termin losowania par barażowych do mundialu w 2022 roku fot. fifg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Jakub Kwiatkowski [Twitter]

Menedżer reprezentacji Polski i rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski poinformował za pośrednictwem konta na Twitterze, że losowanie par barażowych do przyszłorocznych Mistrzostw Świata odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:00 w Zurychu.

„Biało-Czerwoni” awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy I po odniesieniu niezwykle ważnego wyjazdowego zwycięstwa nad Albanią (1:0) i są już praktycznie pewni udziału w barażach o uzyskanie jednego z trzech dodatkowych biletów na mundial w Katarze ze strefy UEFA.

Drużyna prowadzona przez Paulo Sousę nie może jednak totalnie się rozluźnić przy okazji listopadowych pojedynków eliminacyjnych, ponieważ ekipa z Bałkanów ma wciąż matematyczne szanse na to, aby nas wyprzedzić.

Ponadto w starciach z Andorą (12 listopada) i Węgrami (15 listopada) postaramy się utrzymać w gronie rozstawionych ekip przed losowaniem półfinałowych par barażowych. A to jak już wiemy odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:00 w Zurychu.

Jeżeli trwające kwalifikacje zakończyłyby się na obecnym stanie, to wówczas w pierwszym pojedynku przyszłoby nam się zmierzyć z kimś z szóstki - Czechy, Norwegia, Rumunia, Ukraina, Austria oraz Walia (24-25 marca 2022 roku). Z kolei w finale czekałby na nas jeden z wymienionych zespołów lub ktoś z grona - Portugalia, Szwajcaria, Szkocja, Hiszpania i Chorwacja (28-29 marca 2022 roku).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy