OFICJALNIE: Yacine Brahimi nie wraca do Europy. Algierczyk znalazł nowy klub

OFICJALNIE: Yacine Brahimi nie wraca do Europy. Algierczyk znalazł nowy klub fot. Al-Gharafa SC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Al-Gharafa SC

Yacine Brahimi będzie kontynuował karierę w Qatar Stars League. Doświadczony skrzydłowy zamienił Al-Rayyan SC na Al-Gharafa SC.

Wielokrotny reprezentant Algierii prezentował się w ubiegłych latach bardzo dobrze w szeregach FC Porto i po odrzuceniu propozycji przedłużenia wygasającego kontraktu z portugalskim klubem stał się bardzo łakomym kąskiem na rynku.

Zainteresowanie usługami 32-letniego zawodnika przejawiały zespoły z Włoch, Hiszpanii czy Anglii. Yacine Brahimi nie przystał jednak na żadną z nadesłanych mu ofert z tych kierunków, wybierając kontynuację kariery w Al-Rayyan SC.

Skrzydłowy dołączył do katarskiej drużyny w połowie 2019 roku i bardzo szybko stał się największą gwiazdą „Lwów”. Nie miał jednak tam szans na zdobywanie trofeów, więc nie zdecydował się na przedłużenie wygasającej umowy.

W tej sytuacji otworzyła się przez ofensywnym piłkarzem szansa na powrót do Europy. 32-latek otrzymał kilka zapytań, ale żadne z nich nie okazało się na tyle kuszące, by opuścił azjatycki kraj.

Świadczy o tym opublikowany komunikat o wolnym transferze do Al-Gharafa SC, gdzie Brahimi będzie występował do końca sezonu 2022/2023.

Skrzydłowy wystąpił łącznie w 82 spotkaniach w Al-Rayyan SC, notując w nich 32 trafienia i 17 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy