Oficjalnie: Z Jagiellonii do Korony

Oficjalnie: Z Jagiellonii do Korony
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Korona Kielce

Maciej Górski został wypożyczony z Jagiellonii Białystok do Korony Kielce.

26-latek trafił do zespołu z Podlasia latem 2016 roku z Chrobrego Głogów, w którego barwach zdobył 15 bramek w pierwszoligowych rozgrywkach. Pobyt w białostockim klubie rozpoczął się dla niego bardzo udanie - w 2. kolejce trwającego sezonu Ekstraklasy strzelił gola w wygranym 4:1 meczu z Ruchem Chorzów. Później dostawał jednak coraz mniej szans na grę - rundę jesienną zakończył z 10 występami na koncie.

Władze Korony, wobec powrotu do "Jagi" wypożyczonego na rok Łukasza Sekulskiego, postanowiły znaleźć jego następce.  Idealnym kandydatem okazał się Górski, który dziś został oficjalnie wypożyczony do ekipy "Złocisto-Krwistych" na najbliższe 12 miesięcy. Umowa transferu czasowego zawiera opcję pierwokupu - w wypadku jej wejścia w życie kontrakt napastnika zostanie automatycznie przedłużony o półtora roku.

Poza 26-latkiem, drużynę prowadzoną przez Macieja Bartoszka zasilił Bartosz Kwiecień. 22-letni defensor ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów. Kilka dni temu powrócił do kieleckiej drużyny i związał się z nią nową, półtoraroczną umową.

Na obozie Korony w Grodzisku Wielkopolskim testowany jest wychowanek klubu Piotr Gawęcki. Napastnik, mający za sobą grę w Stali Mielec, ostatnie dwa lata spędził w norweskim trzecioligowcu Eidsvold Turn Fotball. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy