Oficjalnie: Ziganda trenerem Athletic Club

Oficjalnie: Ziganda trenerem Athletic Club
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Athletic Club

Athletic Club poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony, że nowym szkoleniowcem zostanie José Ángel Ziganda.

Nowy trener zastąpi na tym stanowisku Ernesto Valverde, który zdecydował się nie przedłużyć swojej umowy z klubem. Sam zainteresowany jeszcze tego nie przyznał, ale były opiekun zespołu z Bilbao jest bliski podpisania umowy w Barcelonie, gdzie ustępuje Luis Enrique.

Baskowie podjęli szybką decyzję, że w klubie stery przejmie teraz trener rezerw, czyli José Ángel Ziganda. Pięćdziesięciolatek od 2011 roku opiekował się drugim zespołem Bilbao, ale jego doświadczenie trenerskie jest dużo większe, niż prowadzenie drużyny w trzeciej i czwartej lidze.

Swoją karierę szkoleniową rozpoczynał w drużynie młodzieżowej Osasuny, ale po kilku latach udało mu się przejąć ich rezerwy, a następnie pierwszy zespół. Później pracował również przez kilka miesięcy w Xerez CD. Zarówno Osasunę, jak i Xerez prowadził na poziomie LaLiga.

Ma też doświadczenie z gry dla Osasuny i Bilbao, których był zawodnikiem podczas swojej kariery.

Teraz ma szansę po raz trzeci poprowadzić drużynę na najwyższym krajowym poziomie, ale nigdy wcześniej nie były to tak wielkie kluby, jak ten z San Mames. Podpisał umowę na dwa kolejne sezony. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy