Oficjalnie: Ziganda trenerem Athletic Club

Oficjalnie: Ziganda trenerem Athletic Club
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Athletic Club

Athletic Club poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony, że nowym szkoleniowcem zostanie José Ángel Ziganda.

Nowy trener zastąpi na tym stanowisku Ernesto Valverde, który zdecydował się nie przedłużyć swojej umowy z klubem. Sam zainteresowany jeszcze tego nie przyznał, ale były opiekun zespołu z Bilbao jest bliski podpisania umowy w Barcelonie, gdzie ustępuje Luis Enrique.

Baskowie podjęli szybką decyzję, że w klubie stery przejmie teraz trener rezerw, czyli José Ángel Ziganda. Pięćdziesięciolatek od 2011 roku opiekował się drugim zespołem Bilbao, ale jego doświadczenie trenerskie jest dużo większe, niż prowadzenie drużyny w trzeciej i czwartej lidze.

Swoją karierę szkoleniową rozpoczynał w drużynie młodzieżowej Osasuny, ale po kilku latach udało mu się przejąć ich rezerwy, a następnie pierwszy zespół. Później pracował również przez kilka miesięcy w Xerez CD. Zarówno Osasunę, jak i Xerez prowadził na poziomie LaLiga.

Ma też doświadczenie z gry dla Osasuny i Bilbao, których był zawodnikiem podczas swojej kariery.

Teraz ma szansę po raz trzeci poprowadzić drużynę na najwyższym krajowym poziomie, ale nigdy wcześniej nie były to tak wielkie kluby, jak ten z San Mames. Podpisał umowę na dwa kolejne sezony. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy