OFICJALNIE: Ziyech latem odchodzi z Ajaksu. Porozumienie z Chelsea

OFICJALNIE: Ziyech latem odchodzi z Ajaksu. Porozumienie z Chelsea fot. Ajax
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Ajax

Ajax potwierdził, że porozumiał się z Chelsea w sprawie kwoty odstępnego za Hakima Ziyecha, który latem przeniesie się do Premier League.

Ziyech zmieni barwy pierwszego lipca i będzie kosztował londyńczyków 40 milionów euro kwoty podstawowej, do czego może dojść cztery miliony euro bonusów.

Tym samym Chelsea, która nie zdecydowała się na choćby jeden nabytek w zimowym oknie, powrót na rynek transferowy po zakazie rejestracji piłkarzy zaznaczy mocnym akcentem - sprowadzeniem jednej z największych gwiazd Ajaksu w ostatnich latach.

26-letni prawoskrzydłowy w trwającym sezonie strzelił sześć bramek i zaliczył 13 asyst w 18 meczach w samej Eredivisie, do tego doliczyć trzeba dwie bramki i pięć asyst w sześciu meczach Ligi Mistrzów.

Ajax kilka lat temu za Marokańczyka zapłacił 11 milionów euro, które przelane zostały na konto Twente.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy