OFICJALNIE: Zlatko Dalić z szansą na trzeci mundial z Chorwacją

OFICJALNIE: Zlatko Dalić z szansą na trzeci mundial z Chorwacją fot. DarioZg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: HNS

Zlatko Dalić przedłużył kontrakt z Chorwackim Związkiem Piłki Nożnej do końca lipca 2026 roku.

56-letni szkoleniowiec nie mógł pochwalić odniesieniem spektakularnych sukcesów przed objęciem sterów nad rodzimą drużyną narodową w październiku 2017 roku.

Mimo to przedstawiciele chorwackiego futbolu uznali go za odpowiedniego człowieka do odwrócenia losów dobiegających wówczas końca eliminacji Mistrzostw Świata.

Z perspektywy czasu nie mogą oni żałować dokonanego wyboru, ponieważ Zlatko Dalić rozpoczął pracę w kadrze od odniesienia kluczowego zwycięstwa nad Ukrainą w fazie grupowej. Dało to Chorwacji przepustkę do gry w barażach o mundial, gdzie uporali się z Grecją.

Potem ekipa z Bałkanów w głównej fazie imprezy uznała wyższość Francji w wielkim finale i w grudniu była bliska powtórzenia identycznego starcia. Na swoje nieszczęście przegrała w półfinale z późniejszymi mistrzami - Argentyną i sama w pojedynku o trzecie miejsce okazała się lepsza od Maroka.

Te sukcesy, pomimo średniej postawy na EURO 2020, okazały się wystarczające do tego, by 56-letni szkoleniowiec przedłużył umowę z chorwacką federacją do końca lipca 2026 roku.

W praktyce oznacza to, że Dalić ma olbrzymie szanse na to, by wziąć z kadrą udział w trzecim mundialu z rzędu.

- Dziękuję prezesowi Kustićowi i całemu związkowi za ogromne zaufanie, a także wsparcie, jakie mam w pracy z reprezentacją. Wielokrotnie podkreślałem, że ta praca jest największym zaszczytem i największą przyjemnością, jaką mogę mieć zawodnicy oraz trener. Naprawdę nie mogę się doczekać przyszłości z chorwacką drużyną narodową. Pomimo wspaniałych sukcesów, które już osiągnęliśmy, mam wielką pasję i ambicje, aby kontynuować tę pracę i wierzę, że przed nami jeszcze wiele wielkich wyzwań W czerwcu postaramy się wygrać Ligę Narodów, a latem przyszłego roku chcemy być częścią spektakularnego EURO w Niemczech – spełnienia marzenia o grze w wielkich rozgrywkach przed dziesiątkami tysięcy naszych kibiców. Pracując z naszymi zawodnikami i moim wspaniałym sztabem, nie mogę sobie wyobrazić piękniejszej i bardziej honorowej pracy niż prowadzenie chorwackiej drużyny narodowej - powiedział trener po podpisaniu kontraktu.

***

OFICJALNIE: Reprezentacja Chorwacji na dwa mecze eliminacji EURO 2024. Nieśmiertelny Luka Modrić

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy