Ojciec Neymara: Robiliśmy wszystko, by doprowadzić do transferu

Ojciec Neymara: Robiliśmy wszystko, by doprowadzić do transferu fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS

Neymar Senior wyjawił, że mimo usilnych starań sprawa transferu Neymara bardzo się skomplikowała.

Napastnik aspirujący do miana jednego z najlepszych piłkarzy na świecie postawił sobie tego lata za cel, by opuścić Paris Saint-Germain, gdzie nie czuje się najlepiej. Chciał powrócić do Barcelony, ale ta sztuka mu się nie udała, głównie za sprawą postawy paryżan, którzy nawet przez moment nie chcieli zejść ze swoich bardzo wysokich oczekiwań. Ojciec i agent zawodnika twierdzi, że właśnie to doprowadziło do ostatecznej porażki.

- Jako agent odczuwam pewną niemoc, kiedy nie ma warunków, które pozwalają po prostu na odejście - powiedział Neymar Senior na konferencji w Edynburgu, cytowany przez „AS”.

- Tym razem nie mieliśmy żadnej klauzuli w jego kontrakcie, a to sprawiło, że sprawy bardzo się skomplikowały.

Jeszcze dwa lata temu piłkarz mógł sobie pozwolić na taki transfer, ponieważ hiszpańskie kluby mają obowiązek wpisywania w kontrakty klauzul wykupu. Ta w umowie Brazylijczyka opiewała na 222 miliony euro, co wtedy wydawało się, przynajmniej na na tamten moment, kwotą nieosiągalną, tymczasem PSG zdecydowało się ją jednak aktywować. Po czasie piłkarz żałuje wyrażenia zgody na przeprowadzkę.

- Szczęśliwym można być tylko tam, gdzie się jest obecnie. On był bardzo szczęśliwy w Barcelonie. Ludzie często pytają go czy chce tam wrócić, a to go trochę dołuje. Naprawdę walczyliśmy o to, żeby osiągnąć porozumienie. Daliśmy z siebie wszystko dla niego - wyjaśnił Neymar Senior.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy