Olaf Boruc i Hugo Gwiazdowski powołani do reprezentacji Irlandii U-15 [OFICJALNIE]

Olaf Boruc i Hugo Gwiazdowski powołani do reprezentacji Irlandii U-15 [OFICJALNIE] fot. Shamrock Rovers
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FAI I Bartłomiej Boruc

Na stronie internetowej irlandzkiej federacji pojawiły się powołania do reprezentacji U-15. Na liście znalazły się dwa polsko brzmiące nazwiska.

Selekcjoner Jason Donohue powołał na obóz treningowy w Dublinie 29 młodych zawodników. Wśród nich są Olaf Boruc i Hugo Gwiazdowski. Obaj na co dzień reprezentują barwy Shamrock Rovers. W trakcie zgrupowania zostaną rozegrane sparingi, które pomogą trenerowi wybrać kadrę na wrześniowe mecze o punkty.

Boruc i Gwiazdowski występują w obronie, chociaż śledząc wcześniejsze wiadomości na ich temat, można znaleźć informację, że ten pierwszy grywał też na skrzydle.

Młody gracz jest synem Bartłomieja Boruca, który swego czasu uczestniczył w programie rozgrywkowym Big Brother. W Irlandii mieszka od kilkunastu lat.

„W poniedziałek Olaf po raz pierwszy założył koszulkę reprezentacji Irlandii i wyjechał na czterodniowe zgrupowanie reprezentacji. Trenowaliśmy z nim od jego pierwszego roku życia kiedy postawił swoje pierwsze kroki i to był wspaniały czas dzięki któremu zaszczepiliśmy w Olafie chęć do sportu, do piłki, do wygrywania i przegrywania, do gry zespołowej i do szacunku do przeciwnika. Teraz wszystko w jego rękach a raczej nogach i głowie” - napisał on na Instagramie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy