Olaf Kobacki kuszony transferem do Ekstraklasy. Jest jeden wyraźny faworyt

Olaf Kobacki kuszony transferem do Ekstraklasy. Jest jeden wyraźny faworyt fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty | Meczyki.pl

Olaf Kobacki znajduje się na celowniku Lecha Poznań, Rakowa Częstochowa i Śląska Wrocław. Z tego grona najbardziej o zawodnika Arki Gdynia zabiega ostatnia z wymienionych ekip - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Pierwszoligowiec skorzystał minionego lata z nadarzającej się okazji i sprowadził do siebie w ramach wypożyczenia utalentowanego skrzydłowego z Atalanty. Ekipa z województwa pomorskiego zagwarantowała sobie jednocześnie prawo do skorzystania z opcji definitywnego wykupu 20-letniego zawodnika.

Arka Gdynia skorzystała z zamieszczonego w umowie zapisu i bardzo dobrym sezonie rozegranym przez ofensywnego piłkarza pozyskała go na stałe za nieco ponad 200 tysięcy euro.

„Żółto-Niebiescy” zdecydowali się na wykonanie takiego kroku w nadziei na to, że uda im się w następnym sezonie wywalczyć awans do Ekstraklasy z Olafem Kobackim w składzie lub szybko go sprzedać przy zanotowaniu zysku.

W ostatnich tygodniach więcej wskazuje na to, że pierwszoligowiec skorzysta na tej drugiej opcji, ponieważ poważne zainteresowanie usługami młodzieżowego reprezentanta Polski przejawiają Lech Poznań, Raków Częstochowa i Śląsk Wrocław.

Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”, co także potwierdza Tomasza Włodarczyk z Meczyki.pl, uważają, że najbardziej na sprowadzeniu 20-letniego skrzydłowego naciska ostatnia z wymienionych drużyn.

Zespół z województwa dolnośląskiego pokusił się nawet o przedstawienie już drugiej oferty za Kobackiego. Ta zdaje się być bliska oczekiwaniom Arki Gdynia, co daje piłkarzowi nadzieję na zaliczenie przeskoku do krajowej elity tego lata.

Ofensywny zawodnik, stawiający pierwsze kroki w futbolu w Akademii Lecha Poznań, rozegrał w ubiegłych rozgrywkach 28 spotkań, notując w nich sześć trafień i cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne Lech Poznań domyka następny transfer. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy