Olympique Lyon planuje okno transferowe. Dwa cele

Olympique Lyon planuje okno transferowe. Dwa cele
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: France Football

Olympique Lyon chce latem sprowadzić Pape Sarra i Kamaldeena Sulemanę - informuje „France Football”.

„Les Gones” przyzwyczaili do tego, że nie boją się stawiać na młodych piłkarzy, dla których występy w tej drużynie są nierzadko przepustką do gry w o wiele większym klubie. Tak było chociażby z Mahamadou Diarrą, Florentem Maloudą czy Karimem Benzemą.

Idąc tym tropem, Groupama Arena jest atrakcyjnym miejsce dla utalentowanych zawodników. Niewykluczone, że niebawem trafią tam Pape Sarr i Kamaldeen Sulemana.

Olympique Lyon po zakończeniu sezonu może stracić nie tylko Houssema Aouara, ale i Bruno Guimarãesa, stąd zainteresowanie 18-latkiem z FC Metz. Dla Malijczyka to dopiero pierwszy sezon w Europie, lecz mimo to zdążył on już stać się ważną częścią drużyny, w której jak dotąd zgromadził 20 występów okraszonych trzema trafieniami.

Poza tym, że zapowiada się doskonale, jego atutem jest wszechstronność. Nominalny defensywny pomocnik może bowiem zajmować pozycje środkowego oraz ofensywnego pomocnika.

„France Football” donosi, że już teraz Sarr wzbudza zainteresowanie kilku innych zespołów, w tym OGC Nice i Newcastle United. Jeśli OL się postara, nie powinno mieć jednak problemów z pokonaniem wszelkich oponentów.

Drugi w wymienionych graczy ma 19 lat, radzi sobie na obu skrzydłach oraz w środku ataku. Wyróżnia go szybkość oraz świetna technika. Ghańczyk dołączył do duńskiego FC Nordsjælland w lutym 2020 roku i od tego czasu rozegrał 37 spotkań, strzelił 12 goli, a ponadto dorzucił sześć asyst.

Do tej pory Sulemana został połączony z Manchesterem United, Bayerem Leverkusen czy Ajaksem. Ci ostatni mieli nawet zaoferować za niego 11,5 miliona euro, zatem Francuzi muszą się śpieszyć, jeśli chcą pozyskać potencjalnego następcę Memphisa Depaya.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy