Olympique Marsylia sięga po wielki talent. OFICJALNIE: Luis Henrique w Ligue 1 [WIDEO]

Olympique Marsylia sięga po wielki talent. OFICJALNIE: Luis Henrique w Ligue 1 [WIDEO]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Olympique Marsylia

Luis Henrique zasilił szeregi Olympique’u Marsylia.

Kiedy przed kilkoma dniami André Villas-Boas wyjawił, że do zespołu niebawem dołączy perspektywiczny atakujący, francuskie media stanęły na głowie, aby ujawnić jego personalia. Trop prowadził do Brazylii, a konkretnie do Botafogo.

Negocjacje, choć nietypowe, bo prowadzone aż między trzema klubami, przebiegły niezwykle sprawnie. Owocem tego jest transfer definitywny Luisa Henrique.

Ledwie 18-letni zawodnik (rocznik 2001) karierę zaczynał w Três Passos Atlético Clube, skąd w styczniu trafił na wypożyczenie do „Fogão”. W swoim pierwszym sezonie w zawodowej piłce uzbierał 19 występów okraszonych dwoma trafieniami i pięcioma asystami.

Utalentowany Brazylijczyk w ojczyźnie został wypatrzony przez skautów „Les Phocéens”, którzy dostrzegli u niego nie tylko doskonałą technikę i umiejętności dryblingu, ale przede wszystkim przygotowanie motoryczne.

To wszystko sprawiło, że Olympique Marsylia wyłożył 12 milionów euro. 60% tej kwoty trafiło na konto klubu macierzystego, a pozostałe 40 powędrowało do Botafogo.

Nominalny lewoskrzydłowy, który może także występować po przeciwległej stronie boiska, a i gra na pozycji środkowego nie jest mu obca, z nowym pracodawcą podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku, otrzymując trykot z numerem 11. Na Stade Vélodrome w przyszłości ma on być nową gwiazdą drużyny.

To czwarte wzmocnienie OM w trwającym oknie transferowym. Wcześniej nad Lazurowe Wybrzeże przybyli Leonardo Balerdi, Yuto Nagatomo i Pape Gueye.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy