Olympique Marsylia z dużym transferem. To nadzieja serbskiej piłki

Olympique Marsylia z dużym transferem. To nadzieja serbskiej piłki fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano | Gianluca Di Marzio

Ivan Ilić z Hellasu Verona jest bardzo bliski zasilenia szeregów Olympique'u Marsylia - uważają Fabrizio Romano oraz Gianluca Di Marzio.

Środkowy pomocnik wyróżniał się na tle kolegów w wieku juniorskim i dzięki temu zwrócił na siebie uwagę wysłanników czołowych europejskich klubów.

Spośród nich największą determinacją w walce o względy Serba wykazał się Manchester City. Ekipa z Etihad Stadium zainwestowała 2,5 miliona euro w sprowadzenie utalentowanego zawodnika z Crveny zvezdy w połowie 2017 roku.

Ivan Ilicić nie doczekał się jednak otrzymania szansy w aktualnym mistrzu Anglii, z którego był trzykrotnie wypożyczony, co finalnie skończyło się jego wykupieniem przez Hellas Verona za 7,5 miliona euro przed startem sezonu 2021/2022.

21-latek zaczął następnie stabilizować swoją pozycję. Dzięki temu ponownie zainteresowanie nim zaczęły wyrażać duże marki takie jak SSC Napoli oraz Paris Saint-Germain.

Obecnym liderom Serie A oraz Ligue 1 nie będzie jednak dane nawiązać w najbliższym czasie współpracy z pomocnikiem, ponieważ ten wyląduje w Olympique'u Marsylia, o czym poinformowali Fabrizio Romano i Gianluca Di Marzio.

Obaj dziennikarze uważają, że OM przystąpiło na ostatniej prostej do walki o reprezentanta Serbii i zgarnie go sprzed nosa Torino, które liczyło na pozyskanie Ilicicia tej zimy.

Zespół z Francji znajduje się w o tyle korzystnej pozycji negocjacyjnej, że po pozyskaniu 21-latka za piętnaście milionów euro plus bonusy sięgające 2-3 milionów euro jest gotowy odesłać go z powrotem na półroczne wypożyczenie do Hellasu.

Środkowy pomocnik wystąpił w dwunastu meczach w tym sezonie i zanotował w nich asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Mateu Alemany dołączy do hiszpańskiego giganta?! Myślano o tym już dekadę temu Mateu Alemany dołączy do hiszpańskiego giganta?! Myślano o tym już dekadę temu Serhou Guirassy zadziwia cały świat. Wyrównał wielki rekord Roberta Lewandowskiego [WIDEO] Serhou Guirassy zadziwia cały świat. Wyrównał wielki rekord Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy