Olympique Marsylia zmienia właściciela. Potężny biznesmen przejmie stery?!

Olympique Marsylia zmienia właściciela. Potężny biznesmen przejmie stery?! fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Thibaud Vezirian

Al Waleed bin Talal Al Saud za pośrednictwem Kingdom Holding Company ma być nowym właścicielem Olympique'u Marsylia, informuje Thibaud Vezirian.

Jeśli potwierdzą się informacje francuskiego dziennikarza, Frank McCourt sprzeda swoje udziały niezwykle bogatemu biznesmenowi z Arabii Saudyjskiej.

67-letni Amerykanin McCourt Marsylię przejął w październiku 2016 roku od Margarity Louis-Dreyfus za 45 milionów euro. Początkowe plany były mocarstwowe, co przełożyło się na kilka dużych transferów i sprowadzeniu takich piłkarzy, jak między innymi Dimitri Payet, Florian Thauvin czy Morgan Sanson, a także zatrudnieniu na posadzie trenera najpierw Rudiego Garcíi i potem w ostatnim tygodniu zwolnionego Andre-Villasa Boasa. Ostatnio zapał jednak nieco ostygł po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa, a zespół osunął się w tabeli ligowej - obecnie zajmuje dziewiątą lokatę z 18 punktami straty do lidera, Lille, po 21 rozegranych meczach.

Al Waleed bin Talal Al Saud jest 65-letnim Saudyjczykiem, członkiem rodziny królewskiej, z majątkiem szacowanym przez Forbesa na 16 miliardów dolarów.

Przejęcie wiązałoby się między innymi z pozyskaniem nowego sponsora wywodzącego się z Półwyspu Arabskiego i generalnie uzyskaniem większej stabilności finansowej przez OM.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Legia Warszawa pożegnała sześciu piłkarzy [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy