„On jest połączeniem Gerarda Piqué i Paolo Maldiniego”

„On jest połączeniem Gerarda Piqué i Paolo Maldiniego” fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Źródło: Toni Juanmarti

FC Barcelona melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a spora w tym zasługa absolutnego debiutanta, Paua Cubarsíego. Na jego temat wypowiedział się Toni Juanmarti.

FC Barcelona pokonała u siebie Napoli 3-1. Podopieczni Xaviego bardzo dobrze weszli w spotkanie i po 17. minutach prowadzili już 2-0. Do przerwy mistrzowie Włoch zdołali złapać tylko kontakt.

Po zmianie stron gracze z Półwyspu Apenińskiego mieli swoje okazje, ale decydujący cios wyprowadzili gospodarze. W 83. minucie swojego 94 gola w historii Ligi Mistrzów strzelił Robert Lewandowski, ustalając rezultat na 3-1.

Nie jest tajemnicą, że 35-latek to jeden z głównych aktorów wtorkowego spektaklu, ale to nie o nim mówi się najwięcej. Show skradł debiutant w Lidze Mistrzów, czyli Pau Cubarsí.

Na kanwie dobrych występów 17-latka w LaLidze, Xavi postanowił zrezygnować Iñigo Martíneza, właśnie kosztem nastolatka.

Trener w tym przypadku się nie przeliczył, ponieważ Cubarsí zagrał fantastyczne zawody. Imponował doświadczeniem i dojrzałością. Dał swojej drużynie bardzo dużo, jeśli chodzi o rozegranie od tyłu, co było nieocenione w kontekście budowania ataków.

Jego dyspozycja została doceniona przez UEFA, bo właśnie stopera mianowano najlepszym graczem spotkania.

Z podziwu wobec tego zawodnika nie może wyjść również dziennikarz Toni Juanmarti.

- Co on do cholery robi? Pokazał się, jakby był połączeniem Maldiniego i najlepszego Pique. To jest jakiś pop*e*rzony skandal z tym gościem - stwierdził dziennikarz już po kilku minutach.

Defensor do tej pory rozegrał w pierwszym zespole FC Barcelony 12 meczów i ma w nich jedną asystę.