Ostre słowa selekcjonera Chorwatów: Nigdy nie chciałbym mieć w drużynie Ronaldo

2018-09-01 20:39:11; Aktualizacja: 5 lat temu
Ostre słowa selekcjonera Chorwatów: Nigdy nie chciałbym mieć w drużynie Ronaldo Fot. Transfery.info

Selekcjoner reprezentacji Chorwacji, Zlatko Dalić, stanął w obronie jednej z gwiazd swojej drużyny, Luki Modricia.

Chorwacki pomocnik kilkadziesiąt godzin temu został wybranyprzez UEFA najlepszym zawodnikiem poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.Po otrzymaniu nagrody 32-latka zaczęło atakować najbliższeotoczenie jego niedawnego kolegi z zespołu Realu Madryt, CristianoRonaldo, sugerując, że to właśnie on powinien zostaćwyróżniony.

Agent CR7, Jorge Mendes, nazwał wybórModricia nieporozumieniem i kompromitacją, co nie spodobało sięsporej części kibiców.

Podobnie na całą sprawę patrzyDalić, który niechętnie, ale wypowiedział się na ten temat.

- Ronaldo nieuczestniczący w ceremonii UEFA i tewszystkie słowa wypowiedziane w kierunku Modricia... To nie jestwarte mojego komentarza.

- Dowodzi to tylko temu, o czym jużmówiłem: Ronaldo jest egoistą. Nigdy nie chciałbym mieć go wswojej drużynie. To zawodnik, dla którego nie liczy się końcowywynik meczu, ale to, czy sam trafi do siatki.

- Luka jestznakomitym piłkarzem. Sława, chwała i wszelkie tytuły zdobyte zRealem w ogóle go nie zmieniły. Jego przygoda z kadrą? Myślę, żejest za wcześnie na to, by się z nią pożegnał. Na MistrzostwachEuropy w 2020 roku może osiągnąć szczyt - powiedział opiekunwicemistrzów świata.