Patrick Vieira na łowach w Ligue 1. Menedżer Crystal Palace wypatrzył dwóch środkowych pomocników

2022-05-09 17:57:46; Aktualizacja: 2 lata temu
Patrick Vieira na łowach w Ligue 1. Menedżer Crystal Palace wypatrzył dwóch środkowych pomocników Fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Footmercato.net

Crystal Palace podczas nachodzącego lata będzie aktywne na rynku transferowym. Z klubu odejść może Wilfried Zaha, a Patrick Vieira, menedżer drużyny, przymierza się do wzmocnienia środka pola. Jeden z kandydatów wyceniany jest na 20 milionów euro - podaje Footmercato.net.

Były świetny defensywny pomocnik ubiegłego lata został zatrudniony na Selhurst Park, aby przejąć schedę po Royu Hodgsonie. Francuz bardzo szybko poukładał zespół według własnych preferencji, a zadanie miał niełatwe, bowiem odeszło kilku ważnych piłkarzy.

Już niebawem podobny krok może wykonać Wilfried Zaha, który zastanawia się nad swoją przyszłością. Gdyby zdecydował się on nie podpisywać nowego kontraktu, najprawdopodobniej oznaczałoby to sprzedaż i konieczność sprowadzenia jego następcy.

Patrick Vieira zdaje się na razie tym nie przejmować, skupiając się na przebudowie środka pola. Opiekun Crystal Palace przygląda się sytuacji Cheicka Doucouré oraz Jean-Ricnera Bellegarde.

Za pierwszego z nich RC Lens oczekuje co najmniej 20 milionów euro, a chętnych na 22-letniego Malijczyka jest więcej. Już teraz w jego kierunku spoglądają kluby z Niemiec.

Obie ekipy walczą o udział w europejskich pucharach i jeśli osiągną cel, zgoda na odejścia jest bardzo prawdopodobna.

22-letni Doucouré w 35 meczach zdobył bramkę oraz zanotował cztery asysty.

23-letni Bellegarde zgromadził 36 występów okraszonych dwoma golami i trzema asystami.