Paul Pogba oszuka przeznaczenie? Jest nadzieja na mundial w Katarze

Paul Pogba oszuka przeznaczenie? Jest nadzieja na mundial w Katarze fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: L'Équipe

Paul Pogba nie traci nadziei na wyjazd na Mistrzostwa Świata. Tuż po operacji rozpoczął walkę z czasem, by wznowić treningi z Juventusem jak najszybciej, informuje „L'Équipe”.

Powrót do zespołu „Bianconerich” miał być dla pomocnika ożywieniem kariery, który nie potoczyła się po jego myśli w Manchesterze United. Piłkarz przenosił się do Turynu z wielkimi nadziejami, lecz wszystko legło w gruzach za sprawą kontuzji kolana. Ze względu na zbliżający się mundial gracz zdecydował się na zachowawcze leczenie dające możliwość szybszego powrotu, ostatecznie nie udało się jednak uniknąć operacji usunięcia łąkotki.

Wydawało się, że to definitywnie przekreśla szanse zawodnika na udział w zgrupowaniu, „L'Équipe” informuje jednak o cieniu szansy. Zgodnie z zapowiedzią chirurga, który przeprowadzał operację, rehabilitacja powinna zakończyć się wciągu około ośmiu tygodni. Po tym czasie 29-latek mógłby wznowić treningi, zatem mógłby być dostępny jeszcze na początku listopada.

Dziennik wskazuje, iż piłkarz liczy na powrót na boisko w okolicy 10 listopada lub 13 listopada, kiedy to Juventus będzie się mierzył z odpowiednio Hellasem Verona oraz SS Lazio. Okres ten będzie już ostatnią prostą do mundialu - po tych meczach zawodnicy rozjadą się na zgrupowania reprezentacji, by 20 listopada rozpocząć zmagania w Katarze. Francuzi zainaugurują swoją drogę do obrony tytułu dokładnie 22 listopada, starciem z Australią.

Ze względu na napięty terminarz FIFA umożliwiła selekcjonerom powołanie 26 zawodników, zamiast tradycyjnej liczby 23. Didier Deschamps mógłby skorzystać z tej możliwości i dopisać Paula Pogbę do swojej kadry, licząc, że na którymś etapie Mistrzostw Świata będzie on już w pełni dostępny do gry.

Juventus z pewnością podejdzie do tego pomysłu z umiarkowanym entuzjazmem, bowiem już wcześniej klubowi lekarze nakłaniali pomocnika, by ten od razu poddał się operacji, nawet kosztem wyjazdu na mundial. Paulowi Pogbie bardzo jednak zależy na grze dla reprezentacji, dlatego zrobi co w jego mocy, by móc jej pomóc w Katarze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy