Paul Pogba oszuka przeznaczenie? Jest nadzieja na mundial w Katarze

Paul Pogba oszuka przeznaczenie? Jest nadzieja na mundial w Katarze fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: L'Équipe

Paul Pogba nie traci nadziei na wyjazd na Mistrzostwa Świata. Tuż po operacji rozpoczął walkę z czasem, by wznowić treningi z Juventusem jak najszybciej, informuje „L'Équipe”.

Powrót do zespołu „Bianconerich” miał być dla pomocnika ożywieniem kariery, który nie potoczyła się po jego myśli w Manchesterze United. Piłkarz przenosił się do Turynu z wielkimi nadziejami, lecz wszystko legło w gruzach za sprawą kontuzji kolana. Ze względu na zbliżający się mundial gracz zdecydował się na zachowawcze leczenie dające możliwość szybszego powrotu, ostatecznie nie udało się jednak uniknąć operacji usunięcia łąkotki.

Wydawało się, że to definitywnie przekreśla szanse zawodnika na udział w zgrupowaniu, „L'Équipe” informuje jednak o cieniu szansy. Zgodnie z zapowiedzią chirurga, który przeprowadzał operację, rehabilitacja powinna zakończyć się wciągu około ośmiu tygodni. Po tym czasie 29-latek mógłby wznowić treningi, zatem mógłby być dostępny jeszcze na początku listopada.

Dziennik wskazuje, iż piłkarz liczy na powrót na boisko w okolicy 10 listopada lub 13 listopada, kiedy to Juventus będzie się mierzył z odpowiednio Hellasem Verona oraz SS Lazio. Okres ten będzie już ostatnią prostą do mundialu - po tych meczach zawodnicy rozjadą się na zgrupowania reprezentacji, by 20 listopada rozpocząć zmagania w Katarze. Francuzi zainaugurują swoją drogę do obrony tytułu dokładnie 22 listopada, starciem z Australią.

Ze względu na napięty terminarz FIFA umożliwiła selekcjonerom powołanie 26 zawodników, zamiast tradycyjnej liczby 23. Didier Deschamps mógłby skorzystać z tej możliwości i dopisać Paula Pogbę do swojej kadry, licząc, że na którymś etapie Mistrzostw Świata będzie on już w pełni dostępny do gry.

Juventus z pewnością podejdzie do tego pomysłu z umiarkowanym entuzjazmem, bowiem już wcześniej klubowi lekarze nakłaniali pomocnika, by ten od razu poddał się operacji, nawet kosztem wyjazdu na mundial. Paulowi Pogbie bardzo jednak zależy na grze dla reprezentacji, dlatego zrobi co w jego mocy, by móc jej pomóc w Katarze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] Jude Bellingham bohaterem Realu Madryt! „Królewscy” zatriumfowali w El Clásico! [WIDEO] Jude Bellingham bohaterem Realu Madryt! „Królewscy” zatriumfowali w El Clásico! [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy