Paulo Sousa ponownie selekcjonerem Polski?! Cezary Kulesza zareagował na szokującą propozycję

Paulo Sousa ponownie selekcjonerem Polski?! Cezary Kulesza zareagował na szokującą propozycję fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Prezes Cezary Kulesza odniósł się do felietonu Jerzego Dudka opublikowanym na łamach „Przegląd Sportowego” i zapewnił, że PZPN nie ma teraz w planach zwalniania Czesława Michniewicza i zatrudnienia w jego miejsce Paulo Sousy.

Były reprezentant Polski nie był zachwycony postawą prezentowaną przez zespół narodowy w ostatnich meczach Ligi Narodów i z tego powodu pokusił się o wystosowanie szokującej propozycji odnoszącej się do zakończenia współpracy z Czesławem Michniewiczem przed startem Mistrzostw Świata, by jego miejsce zajął ponownie Paulo Sousa.

Pomysł 49-latka nie znalazł naturalnie uznanie w oczach dużej grupy czytelników „Przeglądu Sportowego” i samego prezesa Cezarego Kuleszy.

Sternik Polskiego Związku Piłki Nożnej pozwolił sobie nawet na odniesienie się do napisanego artykuł i zapewnił wszystkich, że nikt nie ma teraz w planach dokonywania jakiejkolwiek zmiany na stanowisku selekcjonera na nieco ponad miesiąc przed mundialem w Katarze.

- Chyba nikt nie sądzi, że po grudniowej ucieczce Paulo Sousa dostałby jakąkolwiek propozycję od polskiej federacji - stwierdził działacz.

- Jeśli mowa o grze, to widzimy, że czasem mamy problem z konstrukcją ataku pozycyjnego albo zdarzają się nam proste błędy w defensywie. Dobrze by było, gdyby udało się je rozwiązać, choć czasu dużo nie mamy - dodał Kulesza, zdający sobie sprawę z problemów reprezentacji.

- Czesław Michniewicz nie raz udowodnił jednak, że potrafi przygotować drużynę nawet osłabioną kontuzjami do ważnych meczów. Udowodnił to, pracując w Legii, w kadrze młodzieżowej, a także jako selekcjoner pierwszej reprezentacji, gdy wygrał baraż ze Szwecją. Mam nadzieję, że będzie podobnie w Katarze - zapewnił Kulesza.

52-letni szkoleniowiec rozpoczął pracę z kadrą w styczniu bieżącego roku i od tego czasu miał okazję poprowadzić zespół w ośmiu spotkaniach, w których odniósł trzy zwycięstwa i zanotował dwa remisy oraz trzy porażki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy