Paulo Sousa rozwiązał już kontrakt z PZPN-em [Ge.Globo]

Paulo Sousa rozwiązał już kontrakt z PZPN-em [Ge.Globo] fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Ge.Globo

Paulo Sousa nie będzie dłużej selekcjonerem reprezentacji Polski. Według Ge.Globo, zapłacił on 300 tysięcy euro i rozwiązał kontrakt z PZPN.

Saga dotycząca przyszłości Paulo Sousy trwa w najlepsze. Niedawno poprosił on prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron. Wszystko jest wynikiem atrakcyjnej finansowo propozycji, którą Portugalczyk otrzymał z Flamengo. Cezary Kulesza odmówił i zapowiedział wyciągnięcie względem niego prawnych konsekwencji.

PZPN w środę zakomunikował o odbytym spotkaniu związanym z zaistniałą sytuacją. Zaznaczył przy tym, że nie będzie przekazywał póki co kolejnych informacji.

Ciekawe wieści dobiegają do nas za to z Brazylii. Według tamtejszego Ge.Globo Sousa zapłacił już Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej 300 tysięcy euro i rozwiązał kontrakt. Nic nie stoi teraz na przeszkodzie do podpisania umowy z utytułowanym Flamengo. Na przyśpieszone działanie wpływa niedawne zwolnienie z Benfiki Jorge Jesusa, który również był jednym z kandydatów na stanowisko trenera brazylijskiego klubu.

Kontrakt Sousy z polską federacją obowiązywał do zakończenia eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze. W marcu naszą reprezentację czeka barażowe starcie z Rosjanami. W przypadku zwycięstwa o wyjazd na mundial powalczymy z wygranym pary Szwecja - Czechy.

PZPN stoi obecnie przed trudnym zadaniem wytypowania następcy Sousy. Głównym faworytem do objęcia posady selekcjonera jest Adam Nawałka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie Legia Warszawa i Raków Częstochowa mają dla kogo grać. Skauci tych wielkich klubów będą obserwować hit Ekstraklasy Legia Warszawa i Raków Częstochowa mają dla kogo grać. Skauci tych wielkich klubów będą obserwować hit Ekstraklasy Sebastian Szymański rekordowym zakupem? Feyenoord rozbije bank, by pozyskać Polaka Sebastian Szymański rekordowym zakupem? Feyenoord rozbije bank, by pozyskać Polaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy