Paweł Dawidowicz z nieba do piekła. Gol i czerwona karta w meczu z Romą [WIDEO]

2022-10-31 19:46:45; Aktualizacja: 1 rok temu
Paweł Dawidowicz z nieba do piekła. Gol i czerwona karta w meczu z Romą [WIDEO] Fot. Eleven Sports 1
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Paweł Dawidowicz powrócił po dłuższej przerwie do wyjściowego składu Hellasu Verona na starcie z Romą. Środkowy obrońca w mocny sposób zaznaczył swoją obecność na boisku poprzez zdobycie bramki i... ujrzenie bezpośredniej czerwonej kartki w pierwszej połowie meczu.

Defensor zmagał się w ubiegłych tygodniach z urazem mięśniowym. Mimo to został uwzględniony przez selekcjonera Czesława Michniewicza w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na nadchodzącym mundial w Katarze, ponieważ 27-latek miał spokojnie powrócić do gry jeszcze przed ewentualnym wylotem do azjatyckiego kraju.

I tak się w istocie stało, ponieważ Paweł Dawidowicz znalazł się już w gronie powołanych na mecz przeciwko Sassuolo (1:2). Całe to spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, ale już w poniedziałkowej potyczce z Romą znalazł się w pierwszej jedenastce.

Środkowy obrońca w bardzo dosadny sposób zaznaczył swoją obecność na boisku. Najpierw w 27 minucie znalazł się we właściwym miejscu oraz czasie w polu karnym i sytuacyjnym uderzeniem kompletnie zmylił Ruiego Patrício.

W ten sposób strzelił drugiego gola w historii występów w Serie A.

Radość defensora z tego faktu nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ niecałe dziesięć minut później popisał się kuriozalnym atakiem na Nicolò Zaniolo w środku pola, co zaowocowało ukaraniem go czerwoną kartką.

Tym samym Dawidowicz zaliczył bardzo szybką drogę z nieba do piekła, bo nie tylko osłabił zespół w poniedziałkowym spotkaniu ligowym, ale też mocno sobie skomplikował sytuację w walce o bilet na Mistrzostwa Świata.

27-latek wystąpił łącznie w sześciu meczach w trwających rozgrywkach.