Pepsi wraca do korzeni swoją nową reklamą z okazji mundialu. Klimat jak za dawnych lat [WIDEO]

Pepsi wraca do korzeni swoją nową reklamą z okazji mundialu. Klimat jak za dawnych lat [WIDEO]
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Pepsi [YouTube]

Lionel Messi, Paul Pogba, Ronaldinho, Fabrizio Romano i... koń, który piłkarskimi umiejętności niejednego by zawstydził. Najnowsza reklama Pepsi z okazji zbliżającego się mundalu zachwyca, nawiązując do dawnych spotów tej marki.

Wiodąca firma parająca się produkcją gazowanych napoi nie jest głównym sponsorem tegorocznego katarskiego mundialu. Ta zaszczytna rola przypadła jej głównemu rywalowi, a więc Coca-Coli.

Pepsi stara się jednak w pełni wykorzystać potencjał marketingowy nadchodzącej imprezy, publikując dedykowaną temu wydarzeniu reklamę zatytułowaną „Nutmeg Royale”. Ta spotkała się z niezwykle ciepłym obiorem społeczności, co raczej nie powinno dziwić.

Przede wszystkim lista osób, które zauważymy na ekranie robi wrażenie. Główne skrzypce gra tu trójka - Lionel Messi, Paul Pogba i Ronaldinho. Ostatni z nich to niejako element łączący najnowszy klip z tymi kultowymi, zabierającymi nas do średniowiecznej Europy czy miasteczka na Dzikim Zachodzie. Słynny Brazylijczyk występował tam obok Francesco Tottiego, Luisa Figo czy Davida Beckhama.

Oprócz nich swój czas na antenie otrzymał tu włoski dziennikarz Fabrizo Romano, którego słynne „Here we go” widnieje przez ułamek w centrum wydarzeń. W filmie pojawiają się również wpływowi twórcy internetowi z Recebą Ferreirą i Kaljitem Atwalem na czele.

Wydarzenia zaprezentowane przez Pepsi dotyczą rywalizacji Lionela Messiego i dwóch jego towarzyszy z całym miasteczkiem (w rzeczywistości marokańskim Marakeszem) w liczbie założonych „siatek”. Rywalizacja była zacięta, więc argentyńskiej gwieździe przyszedł z pomocą... koń. Przedstawiciel grupy ssaków nieparzystokopytnych mocnym strzałem pomógł drużynie piłkarza Paris Saint-Germain wyrównać wynik na 12:12.

Film obfituje w dynamiczne ujęcia, mnóstwo efektów graficznych. Dodatkowo w tle przygrywa nam znany utwór Fat Boy Slima - „The Rockafeller Skank”, który pojawił się w grze FIFA 99.

Oldschoolowe klimaty filmu sprawiają, że starsi fani piłki nożnej natychmiast przypomną sobie zabawne i stylowe reklamy Pepsi i Nike z dawnych lat.

Zostając w klimacie retro, poniżej wylistowaliśmy dla Was kilka kultowych spotów.

***

Way of the Kung Fu (2004):


 OK Corral (2003):


Foot Battle (2004):


Sumo (2002):

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy