Perin o krok od nowego klubu!

Perin o krok od nowego klubu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà | Gianluca Di Marzio

Benfica zbliża się do pozyskania Mattii Perina.

Po sprowadzeniu przez Juventus Gianluigiego Buffona w zespole znajduje się czterech bramkarzy. Mając to na uwadze, Mattia Perin, który w ubiegłym sezonie przegrał rywalizację z Wojciechem Szczęsnym, coraz bardziej skłania się ku odejściu.

Do tej pory wydawało się jednak, że 26-latek zostanie we Włoszech. O jego pozyskanie walczyła bowiem Roma, która ostatecznie pozyskała Pau Lópeza. Obecnie dwukrotnemu reprezentantowi swojego kraju na arenie międzynarodowej bliżej do zagranicznej przeprowadzki.

Gianluca Di Marzio i Alfredo Pedullà zgodnie informują, że golkiper jest o krok od dołączenia do Benfiki. Lizbończycy dostali już „zielone światło” od gracza i tym samym prowadzą zaawansowane negocjacje ze triumfatorem Serie A. 

W grę wchodzą dwa rozwiązania: transfer definitywny za kwotę 10 milionów euro plus bonusy, jak również wypożyczenie z obowiązkiem wykupu. Dzięki temu drugiemu wariantowi Włosi zainkasowaliby w sumie około 15 milionów euro.

Należy jednak pamiętać, że Mattia Perin dopiero niedawno wrócił do pełni sił po kontuzji pleców, zatem na powrót do jego optymalnej dyspozycji z pewnością trzeba będzie nieco poczekać. Pomimo tego „Orły” wiążą z transferem 26-latka spore nadzieje.

Podczas minionej kampanii Włoch zdołał wystąpić w dziewięciu meczach. W tym czasie pięć razy nie dał się pokonać. Jego umowa z Juventusem traci ważność w połowie 2022 roku. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy