Perin o krok od nowego klubu!

Perin o krok od nowego klubu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà | Gianluca Di Marzio

Benfica zbliża się do pozyskania Mattii Perina.

Po sprowadzeniu przez Juventus Gianluigiego Buffona w zespole znajduje się czterech bramkarzy. Mając to na uwadze, Mattia Perin, który w ubiegłym sezonie przegrał rywalizację z Wojciechem Szczęsnym, coraz bardziej skłania się ku odejściu.

Do tej pory wydawało się jednak, że 26-latek zostanie we Włoszech. O jego pozyskanie walczyła bowiem Roma, która ostatecznie pozyskała Pau Lópeza. Obecnie dwukrotnemu reprezentantowi swojego kraju na arenie międzynarodowej bliżej do zagranicznej przeprowadzki.

Gianluca Di Marzio i Alfredo Pedullà zgodnie informują, że golkiper jest o krok od dołączenia do Benfiki. Lizbończycy dostali już „zielone światło” od gracza i tym samym prowadzą zaawansowane negocjacje ze triumfatorem Serie A. 

W grę wchodzą dwa rozwiązania: transfer definitywny za kwotę 10 milionów euro plus bonusy, jak również wypożyczenie z obowiązkiem wykupu. Dzięki temu drugiemu wariantowi Włosi zainkasowaliby w sumie około 15 milionów euro.

Należy jednak pamiętać, że Mattia Perin dopiero niedawno wrócił do pełni sił po kontuzji pleców, zatem na powrót do jego optymalnej dyspozycji z pewnością trzeba będzie nieco poczekać. Pomimo tego „Orły” wiążą z transferem 26-latka spore nadzieje.

Podczas minionej kampanii Włoch zdołał wystąpić w dziewięciu meczach. W tym czasie pięć razy nie dał się pokonać. Jego umowa z Juventusem traci ważność w połowie 2022 roku. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy