Peszko: Teraz wiem, co czuje „Lewy”

Peszko: Teraz wiem, co czuje „Lewy” fot. KS Wieczysta Kraków
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: WP SportoweFakty

W ostatnich tygodniach zrobiło się głośno wokół Sławomira Peszki, a to za sprawą jego transferu do występującej w okręgówce Wieczystej Kraków. 35-latkowi nie do końca odpowiada taki szum medialny, jednak jak zdradza, w końcu może odczuć na własnej skórze, z czym musi zmagać się Robert Lewandowski.

Skrzydłowy stosunkowo wcześniej wyjechał z ojczyzny, dołączając do FC Köln. Następnie grał on Wolverhampton Wanderers oraz Parmie. Finalnie przez dwa ostatnie lata swoich zagranicznych wojaży Polak występował w zespole „Kozłów”.

W 2015 roku Peszko powrócił do Polski, a konkretnie do Lechii Gdańsk. Mimo to zachował on miejsce w kadrze narodowej, z którą rok później pojechał na EURO 2016 i dotarł z nią do pamiętnego ćwierćfinału. Jak się okazało, to nie był dla niego ostatni duży turniej, gdyż doświadczony zawodnik znalazł się także w kadrze na mundial.

Po półrocznym wypożyczeniu do Wisły Kraków i zakończeniu współpracy z gdańszczanami, gracz, dosyć nieoczekiwanie, zdecydował się podpisać kontrakt z występującą w okręgówce Wieczystą Kraków. Na mocy wynegocjowanych warunków finansowych, będzie on zarabiał 40 tysięcy złotych netto miesięcznie.

– W Wieczystej Kraków jest wszystko, a jeżeli czegoś brakuje, to za dwie godziny jest - tak właśnie powiedziałem Robertowi Lewandowskiemu. Fajna szatnia, klimat. Są fizjoterapeuci, dział analiz, suplementacja. Super boisko. GPS-y na mecze. Ja się naprawdę cieszę, że tu trafiłem. Adam Nawałka też mi gratulował – argumentował swój wybór w rozmowie z WP SportoweFakty.

– Myślałem o Indiach czy Australii, ale z powodu pandemii nie brałem już później tych kierunków pod uwagę. Negocjowałem z Widzewem, Śląskiem Wrocław, Wisłą Kraków i Termalicą. Ale wyglądało to mniej więcej tak: jedna rozmowa, później druga. Hasła pt. „może po sezonie”. Jak chciał jeden prezes, to nie chciał inny kierownik. Do Wieczystej przyjechałem i było: „Zostajesz?”. Odpowiedziałem: „Tak, tylko po sprzęt pojadę”. Prezes: „Super, jedź. Finansowo się dogadamy” – dodał.

Z racji wyboru kluby wokół Peszki zrobiło się naprawdę głośno, a zainteresowanie trochę przytłoczyło skrzydłowego.

– Ciągle te stwierdzenia: „mógłbyś grać jeszcze w ekstraklasie”. No mógłbym, ale chciałem w Wieczystej. Krytyka ludzi, o których nigdy nie słyszałem, w ogóle mnie nie dotyka i nie interesuje. Gorzej, jeżeli robi to ktoś z nazwiskiem. Kto grał w piłkę z sukcesami. Za dużo w tym polityki. Irytuje mnie to. Za dużo tych opinii, co mi wypada, czego nie mogę robić, mówić, gdzie nie mogę być. A mi wszystko wypada. Nie zamierzam nikomu nic udowadniać. Jest takie powiedzenie: możecie mówić co chcecie, mojego życia nie zdobędziecie – oznajmił.

– W reprezentacji wszystko kręciło się wokół Roberta, teraz wiem, jak to jest. Co „Lewy” czuje. Możemy wymienić się doświadczeniami – uzupełnił.

Polak opowiedział także o swoich aspiracjach po zmianie klubowych barw.

– Przez wiele lat grałem w piłkę na wysokim poziomie, za granicą, w reprezentacji. Pracowałem na swoje nazwisko, dlatego teraz kontrakt mam bardzo dobry - najbliższe dwa lata spędzę z uśmiechem na twarzy. Przede wszystkim chcę wywalczyć dwa awanse i pokazać, że warto było mnie ściągnąć – stwierdził.

Peszko w samej Ekstraklasie rozegrał 268 spotkań, w których strzelił 31 goli i zanotował 56 asyst. Z kolei w reprezentacji „Biało-Czerwonych” było mu dane reprezentować nasz kraj 44 razy (dwa trafienia i asysta).

Cała rozmowa ze Sławomirem Peszką.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy