Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Śląsk Wrocław

Petr Schwarz odszedł z Rakowa Częstochowa, ale dalej będzie grał w Ekstraklasie. Czech został zawodnikiem Śląska Wrocław.

Kontrakt 29-letniego Schwarza z Rakowem jest ważny tylko do 30 czerwca i do Śląska dołączy on na zasadzie wolnego transferu. Z nowym klubem związał się umową do połowy 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Schwarz występował w Częstochowie od 2018 roku i przeszedł z Rakowem drogę od I ligi do wicemistrzostwa Polski i triumfu w pucharze. Łącznie rozegrał w jego koszulce 103 mecze, notując w nich 15 trafień i 11 asyst. Najczęściej był ustawiany w środku pola, ale wykorzystywano go również zarówno wyżej, jak i niżej.

- Petr to wszechstronny pomocnik, który w naszej lidze wypracował sobie bardzo solidną markę. Jestem przekonany, że będzie stanowił duże wzmocnienie naszego zespołu i pomoże nam walczyć o jak najwyższe cele - przyznał Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska.

Schwarz jest pierwszym letnim nabytkiem Śląska, który zakończył sezon 2020/2021 na czwartym miejscu w tabeli Ekstraklasy i zagra w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Raków Częstochowa: Siedmiu piłkarzy opuszcza wicemistrza Polski [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy