Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Śląsk Wrocław

Petr Schwarz odszedł z Rakowa Częstochowa, ale dalej będzie grał w Ekstraklasie. Czech został zawodnikiem Śląska Wrocław.

Kontrakt 29-letniego Schwarza z Rakowem jest ważny tylko do 30 czerwca i do Śląska dołączy on na zasadzie wolnego transferu. Z nowym klubem związał się umową do połowy 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Schwarz występował w Częstochowie od 2018 roku i przeszedł z Rakowem drogę od I ligi do wicemistrzostwa Polski i triumfu w pucharze. Łącznie rozegrał w jego koszulce 103 mecze, notując w nich 15 trafień i 11 asyst. Najczęściej był ustawiany w środku pola, ale wykorzystywano go również zarówno wyżej, jak i niżej.

- Petr to wszechstronny pomocnik, który w naszej lidze wypracował sobie bardzo solidną markę. Jestem przekonany, że będzie stanowił duże wzmocnienie naszego zespołu i pomoże nam walczyć o jak najwyższe cele - przyznał Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska.

Schwarz jest pierwszym letnim nabytkiem Śląska, który zakończył sezon 2020/2021 na czwartym miejscu w tabeli Ekstraklasy i zagra w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Raków Częstochowa: Siedmiu piłkarzy opuszcza wicemistrza Polski [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy