Piątek pod stałą obserwacją giganta. Może zastąpić wielką gwiazdę!

Piątek pod stałą obserwacją giganta. Może zastąpić wielką gwiazdę! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Źródło: Francesc Aguilar (Mundo Deportivo)

Krzysztof Piątek zanotował imponujące wejście w Serie A i dzięki temu już teraz znalazł się w kręgu zainteresowań czołowych europejskich zespołów.

Jednokrotny reprezentant Polski w ekspresowym tempie udowadnia swoją wartość na włoskich boiskach i w dotychczas czterech oficjalnych rozegranych meczach w barwach Genoi strzelił aż osiem bramek.

Wyśmienity początek sezonu w wykonaniu 23-letniego napastnika nie umknął uwadze wysłannikom najlepszych europejskich drużyn. Już przed kilkunastoma dniami w mediach z Półwyspu Apenińskiego pojawiał się nawet informacja mówiąca o tym, że przedstawiciel Barcelony, Ramón Planes, miał obserwować Krzysztofa Piątka.

Zdaniem Francesca Aguilara z „Mundo Deportivo”, wystawił on bardzo dobrą ocenę byłemu graczowi Cracovii, który jest postrzegany przez niego jako potencjalny następca Luisa Suáreza. Jego zdanie podzielają również ludzie pracujący w „Dumie Katalonii” i zalecili mu jego dalszą obserwację.

Poddanie Polaka dalszej ocenie nie oznacza znaczącego zbliżenia się do sensacyjnego transferu, ale zasługuje na uznanie, ponieważ tacy gracze jak Kasper Dolberg z Ajaksu czy Timo Werner z RB Lipsk mieli definitywnie wypaść z kręgu zainteresowania ekipy z Camp Nou na wzmocnienie pozycji numer „dziewięć”.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy