Piątek podąży śladami Kapustki? „Chciałbym to powtórzyć”

Piątek podąży śladami Kapustki? „Chciałbym to powtórzyć” fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Krzysztof Piątek znalazł się w szerokiej kadrze Polski na zgrupowanie poprzedzające udział naszej reprezentacji w Mistrzostwach Świata.

Środkowy napastnik rozgrywa bardzo dobry sezon w barwach Cracovii i w ostatnich miesiącach był obserwowany przez sztab szkoleniowy drużyny narodowej oraz samego Adama Nawałkę.

Selekcjoner „Biało-Czerwonych” docenił ostatnie postępy wykonane przez 22-letniego zawodnika i postanowił umieścić go na szerokiej liście powołanych piłkarzy na nadchodzący mundial.

Piątek nie ukrywa radości z faktu, że jego dobra postawa na ligowych boiskach została doceniona przez Nawałkę i teraz zamierza podjąć walkę o to, aby znaleźć się w gronie graczy, którzy pojadą do Rosji na zbliżające się Mistrzostwa Świata.

- Jestem zadowolony, że dostałem szansę. Ciężko na to pracowałem. Klub i drużyna mi pomagali. Podchodzę jednak do tego spokojnie. To dopiero pierwszy krok. Będę robił, co w mojej mocy, by znaleźć się na zgrupowaniach przed turniejem. Wiem na co mnie stać, ale muszę się pokazać trenerowi - powiedział napastnik „Pasów”.

Przed Euro 2016 dość niespodziewanie w 23-osobowej kadrze reprezentacji Polski znalazł się Bartosz Kapustka. Występujący wówczas w zespole Cracovii zawodnik pokazał się z bardzo dobrej strony na francuskim turnieju i teraz kolejny gracz krakowskiego zespołu ma nadzieję, że uda mu się powtórzyć wyczyn młodszego kolegi.

- Chciałbym to powtórzyć. Bartek fajnie się wypromował tymi występami, ale podchodzę do tego spokojnie. Nie analizuję, z kim rywalizuję. Jestem sobą, nie patrzę na innych. Wiem tylko, że do Roberta Lewandowskiego dużo mi brakuje i mogę się od niego wiele nauczyć, jeśli będę miał okazję pojechać na zgrupowanie - dodał 22-latek.

Trener Michał Probierz uważa, że jego podopieczny idealnie sprawdziłby się w roli zmiennika na nadchodzącej imprezie.

- To dla niego duże wyróżnienie. Wierzę, że gdy selekcjoner zobaczy go w treningu, to jeszcze bardziej się do niego przekona. Może być zmiennikiem dla Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. Spośród wszystkich napastników, najbardziej pasuje parametrami. Może służyć polskiej piłce na lata - stwierdził szkoleniowiec „Pasów”.

Piątek strzelił dwadzieścia goli oraz zanotował cztery asysty w 36 rozegranych spotkaniach dla Cracovii w trwającym sezonie.

Szeroka kadra reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Rosji - TUTAJ.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy