Pierwszego razu nie będzie. Feyenoord Rotterdam pokonał NEC Nijmegen w finale Pucharu Holandii [WIDEO] fot. kivnl / Shutterstock.com

Feyenoord Rotterdam pokonał NEC Nijmegen 1:0 w finale Pucharu Holandii. Dla czołowej ekipy Eredivisie to 14. trofeum w historii.

Spotkanie rozgrywane na stadionie Feyenoordu miało dwa zupełnie różne oblicza. W pierwszej połowie ekipy testowały się nawzajem, nie doprowadzając do groźniejszych sytuacji pod bramką rywala. Każda z nich miała swoje szanse na otwarcie wyniku, lecz nie były one na tyle jakościowe, aby mogły zaskoczyć któregoś z bramkarzy.

Inny przebieg kibice zgromadzeni na De Kuip zaobserwowali w drugiej odsłonie. Na znacznie większej intensywności z jednej i z drugiej strony iskrzyło, ale ostatecznie padła tylko jedna zwycięska bramka.

W 59. minucie wygraną faworytom zapewnił Igor Paixão. Skrzydłowy sprowadzony przed dwoma laty z Coritiby za 4,5 miliona euro otrzymał doskonałe podanie od Santiago Gimeneza. Zdecydował się na uderzenie z pierwszego kontaktu i to była dobra decyzja, bo piłka zagrzęzła w siatce po odbiciu od wewnętrznej części słupka.

Emocje podniosły się tuż przed ostatnim kwadransem regulaminowego czasu. Yakuba Minteh w dwie minuty otrzymał dwie żółte kartki, które w konsekwencji nakazywały mu opuścić boisko. Obie 19-letni Gambijczyk zobaczył za nierozważne faule daleko od strefy zagrożenia pod własnym polem karnym. Feyenoord musiał do końca radzić sobie w osłabieniu.

Koniec końców NEC Nijmegen nie dał rady przynajmniej doprowadzić do dogrywki i to zespół z Rotterdamu mógł się cieszyć z pierwszego od sześciu lat Pucharu Holandii.

Z kolei dla przegranej drużyny był to już piąty finał w historii i po raz kolejny nie udało się jej wygrać.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Ruchem Chorzów Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Jadon Sancho z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Roberto De Zerbi zdecydował. Ten klub chce poprowadzić w przyszłym sezonie Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Tam zagra Nacho Fernández. Odejście z Realu Madryt przesądzone Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Thomasa Tuchela?! Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Gwiazda klubu MLS wypada z gry na nawet osiem tygodni po nokaucie od... zawodowego boksera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze... Górnik Zabrze z niespodziewanie wysoką porażką [WIDEO]. A już było tak dobrze...