Piłkarz Legii Warszawa przesunięty do rezerw

Piłkarz Legii Warszawa przesunięty do rezerw fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Marcin Szymczyk [Legia.net]

Drużyna Legii Warszawa rozpoczęła przygotowania do drugiej części sezonu 2023/2024. Nie trenuje z nią Ihor Charatin - podaje Marcin Szymczyk z Legia.net.

Ihor Charatin nie pojawił się na pierwszym treningu zespołu Legii Warszawa w tym roku i zgodnie z doniesieniami Marcina Szymczyka to się nie zmieni. Jak czytamy na łamach Legia.net, piłkarz został przesunięty do zespołu rezerw i to z nim będzie przygotowywał się do rundy wiosennej. Już niemal na pewno nie poleci z ekipą prowadzoną przez Kostę Runjaicia na zgrupowanie do Turcji.

Zobaczymy, czy to chwilowe rozwiązanie do czasu znalezienia przez Ukraińca nowego miejsca pracy jeszcze w tym oknie, czy faktycznie będzie pomagał rezerwom stołecznego klubu w najbliższych miesiącach. W tym momencie zajmują one drugie miejsce w tabeli pierwszej grupy III ligi. Pierwsza Pogoń Grodzisk Mazowiecki może pochwalić się takim samym dorobkiem punktowym.

W obecnym sezonie Charatin już w nich grał, w teorii pozostając członkiem pierwszego zespołu. W lidze pojawił się na murawie siedem razy, a do tego dołożył występ w Pucharze Polski.

- Oni mają prawo być z nami, bo podpisali z Legią kontrakt. Nie mogę być wkurzony na nich, że nie chcą odejść. Dziwię się natomiast temu, bo nie grając kolejną rundę, nie poprawiają swojej pozycji, a przed nimi kilka lat gry i potencjalny pracodawca ich obserwuje. (…) Ci piłkarze po prostu nie pasują nam do modelu gry, decydują tylko i wyłącznie kwestie sportowe - mówił niedawno o 28-latku i jednocześnie o Lindsayu Rose'ie dyrektor sportowy klubu Jacek Zieliński.

Ten drugi odszedł już do Arisu Saloniki. Niebawem przekonamy się, jak potoczą się losy Charatina.

Jego umowa jest ważna do końca czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy