Piłkarz Rakowa Częstochowa ma propozycję z MLS

2024-05-30 16:19:05; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Piłkarz Rakowa Częstochowa ma propozycję z MLS Fot. Artur Kraszewski / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Tomasz Włodarczyk [Okno Transferowe/Meczyki.pl]

Reprezentujący barwy Rakowa Częstochowa Gustav Berggren wzbudził zainteresowanie ze strony amerykańskich klubów - przekazał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Gustav Berggren dołączył do Rakowa Częstochowa w 2022 roku z BK Häcken. W pierwszym sezonie jeszcze pod wodzą Marka Papszuna zanotował 25 występów w Ekstraklasie, ale przełożyło się to na tylko 595 minut spędzonych na murawie. W minionym wziął udział w podobnej liczbie meczów (26), lecz uzbierał trzy razy więcej minut.

Kontrakt 26-latka z częstochowskim klubem obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, ale Tomasz Włodarczyk w programie „Okno Transferowe” nie wykluczył jego odejścia tego lata.

Dziennikarz przekazał, że już zimą miał dwie propozycje z MLS - złożyły mu je Orlando City oraz New York City Red Bulls.

Jego zdaniem ta druga ma być dalej na stole.

- Nie zdziwię się, jeśli Berggren odejdzie z Rakowa. To może być jeden z tych piłkarzy, którzy go opuszczą, ale zobaczymy - skwitował Włodarczyk.

NYRB z dorobkiem 26 punktów zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej MLS. W ostatniej kolejce pokonało Charlotte FC 3:1. Rozgrywki 2023 ekipa zakończyła na pierwszej rundzie play-offów.

Pytanie, jakie oczekiwania finansowe względem potencjalnej sprzedaży Szweda będą miały władze Rakowa. Dwa lata temu wydano na jego transfer prawdopodobnie około 500 tysięcy euro.