Selekcjoner zmiażdzył piłkarza Rakowa Częstochowa. „Zagrał bardzo słabo. Jest naprawdę winny”
2025-11-23 10:18:08; Aktualizacja: 3 godziny temu
Podczas listopadowej przerwy na zgrupowanie reprezentacji Rumunii udał się Bogdan Racovițan. Gracz Rakowa Częstochowa nie będzie jednak go dobrze wspominał. Defensor zanotował fatalny występ przeciwko Bośni i Hercegowinie, za który publicznie skrytykował go selekcjoner Mircea Lucescu.
Raków Częstochowa w minioną sobotę przegrał niespodziewanie w Ekstraklasie z Piastem Gliwice 1-3. Podopieczni trenera Marka Papszuna tym razem nie popisali się przed własną publicznością.
Swoją postawą rozczarował między innymi Bogdan Racovițan. Rumuński defensor przeżywa ciężki okres w karierze, a jeszcze przecież nie tak dawno interesowała się nim Legia Warszawa.
25-latek ma widoczny problem ze spadkiem formy i dało się go zauważyć również podczas listopadowego zgrupowania reprezentacji Rumunii. Piłkarz Rakowa otrzymał powołanie i wystąpił w przegranym 1-3 meczu z Bośnią i Hercegowiną.Popularne
Zagrał jednak w tym spotkaniu na tyle źle, że następne starcie z San Marino przesiedział już w pełnym wymiarze czasowym na ławce rezerwowych, a selekcjoner Mircea Lucescu w mocnych słowach skrytykował jego występ, w którym popełnił wiele błędów.
- Grałem z Racovițanem, zagrał bardzo słabo. Jest naprawdę winny przy tych sytuacjach. Rozumiem go, ponieważ w klubie gra z trzema środkowymi obrońcami, nie ma tych samych odległości, jakie są przy dwóch środkowych obrońcach. On się pogubił - nie mówię, że to przez niego przegraliśmy mecz, ale zobaczcie nawet przy tym dośrodkowaniu, które przyszło - on powinien kryć człowieka jeden na jeden - przyznał rumuński szkoleniowiec cytowany przez portal Digisport.ro.
Reprezentacja Rumunii o awans na Mistrzostwa Świata 2026 powalczy w barażach. Jej pierwszym rywalem będzie Turcja, a w przypadku zwycięstwa w finale zmierzy się ze Słowacją lub Kosowem.
Racovițan trafił do Rakowa na początku 2022 roku. Od tamtej pory w 90 rozegranych spotkaniach zanotował pięć trafień oraz dwa ostatnie podania.
















![Korona Kielce bez kluczowego piłkarza w meczu z Widzewem Łódź [OFICJALNIE]](img/photos/109728/170x113/korona-kielce.jpg)
![Znakomite informacje w sprawie Jana Ziółkowskiego [OFICJALNIE]](img/photos/111925/90x60/jan-ziolkowski.jpg)
![Heung-min Son zagrał fantastyczny sezon, jednak to nie wystarczyło... Pożegnanie piękną bramką i zmarnowanym rzutem karnym [WIDEO]](img/photos/109647/90x60/heung-min-son.jpg)
![Wielki powrót! Składy na Lech Poznań - Radomiak Radom [OFICJALNIE]](img/photos/101932/90x60/lech-radomiak.jpg)
![Składy na Pogoń Siedlce - Wisła Kraków [OFICJALNIE]](img/photos/112886/90x60/pogon-siedlce-wisla-krakow.jpg)




![Wielki powrót! Składy na Lech Poznań - Radomiak Radom [OFICJALNIE]](img/photos/101932/170x113/lech-radomiak.jpg)


![Jagiellonia Białystok - GKS Katowice: Mecz Ekstraklasy odwołany [OFICJALNIE]](img/photos/112877/170x113/jagiellonia-bialystok-gks-katowice.jpg)



