Piłkarz Śląska Wrocław z kontuzją w meczu reprezentacji

2024-09-07 19:53:29; Aktualizacja: 1 godzina temu
Piłkarz Śląska Wrocław z kontuzją w meczu reprezentacji Fot. Śląsk Wrocław
Mateusz Michałek Źródło: Śląsk Wrocław

Reprezentacja Polski do lat 19 pokonała w sobotę Słowenię 2:1. Udział w spotkaniu przedwcześnie zakończył Filip Rejczyk ze Śląska Wrocław.

Reprezentacja Polski U-19 rozpoczęła udział w turnieju towarzyskim w Słowenii od wygranej z Kazachstanem 2:0. W sobotę podopieczni Wojciecha Kobeszki mierzyli się z kolei z gospodarzami. Wynik starcia otworzył w 44. minucie Oskar Tomczyk. Z rzutu karnego wyrównał Luka Topalović, ale w końcówce zwycięstwo 2:1 dał polskiej drużynie gol autorstwa Kacpra Nowakowskiego.

W jej podstawowym składzie znalazł się Filip Rejczyk, który wystąpił z opaską kapitańską na ramieniu. Niestety zawodnik Śląska Wrocław w 38. minucie musiał opuścić boisko z powodu odniesienia urazu. Na razie nie wiadomo na jego temat zbyt wiele.

„Oczywiście gratulujemy zwycięstwa i trzymamy kciuki za Filipa, aby kontuzja nie okazała się poważna” - napisał wrocławski klub.

18-letni Rejczyk do niedawna był związany z Legią Warszawa. Przez długi czas nie wiadomo było, jak potoczą się losy pomocnika, ale w końcu na zasadzie wolnego transferu zasilił szeregi Śląska. Jak na razie otrzymał od prowadzącego go Jacka Magiery trzy szanse w Ekstraklasie i dwie w eliminacjach Ligi Konferencji. Niebawem okaże się, czy w najbliższym czasie powiększy ten dorobek, czy będzie musiał pauzować.

Jeśli chodzi o drużynę narodową U-19, to na koniec turnieju zagra ona jeszcze z Francją. Potyczkę zaplanowano na 10 września w Radomlje.