Piłkarz Sunderlandu wciąż nie wrócił do klubu po wakacjach i... boi się więzienia

Piłkarz Sunderlandu wciąż nie wrócił do klubu po wakacjach i... boi się więzienia
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: iSport

Sunderland ma w ostatnim czasie sporo problemów dyscyplinarnych.

O ile Papy Djilobodji ostatecznie na początku września zjawił się na treningu, z 72-dniowym opóźnieniem, to Didier Ndong wciąż pozostaje w ojczyźnie, czyli Gabonie.

Z Djilobodjim umowa została rozwiązana niebawem po powrocie do Sunderlandu. Teraz podobny los zapewne czeka Ndonga.

Sam zawodnik jednak obawia się poważniejszych sankcji. Jak informuje gaboński iSport, Ndong myśli, że może nawet... zostać aresztowany na lotnisku, bo w klubie nie zjawił się już przez siedem miesięcy. Dodatkowo boi się presji, narastającej wokół jego osoby, - ze zrozumiałych względów klub jest przeciwko niemu, podobnie jak kibice.

W związku z tym sprawa środkowego pomocnika jest negocjowana w Londynie przez przedstawicieli obu stron.

24-letni Ndong przeniósł się do Sunderlandu latem 2016 roku za 20 milionów euro z francuskiego Lorient. W Premier League był podstawowym zawodnikiem, zagrał w 31 meczach. Po spadku do Championship zaliczył kolejne 18 meczów, jednak rundę rewanżową spędził już na wypożyczeniu w Watfordzie, nie pojawiając się choćby raz na boisku. Po kolejnym spadku, już na poziom League One, najwyraźniej pomysł powrotu podobał mu się jeszcze mniej.

Sunderland zaczął sezon umiarkowanie udanie, ale wygląda na to, że będzie liczył się w walce o awans do Championship, bo zajmuje czwartą lokatę. Z ośmiu meczów wygrał cztery i do lidera, Portsmouth, traci pięć punktów. Bezpośrednią promocję uzyskają dwie najlepsze drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy