Piłkarze Barcelony wściekli na Bartomeu

Piłkarze Barcelony wściekli na Bartomeu fot. FC Barcelona
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Cuatro

Zawodnicy obecnych mistrzów Hiszpanii, Barcelony, nie zwracają uwagi na prośbę prezydenta klubu, Josepa Bartomeu, i nie wyrażają chęci redukcji swoich pensji.

Z powodu koronawirusa wiele europejskich klubów szuka oszczędności, gdzie to tylko możliwe. Nie inaczej sprawy mają się w przypadku Barcelonie. Tam prezydent klubu zaproponował, by dla dobra klubu piłkarze zrzekli się części wynagrodzeń. Pomysł został przyjęty z dużą dezaprobatą.

Obecnie budżet kluby ze stolicy Katalonii wynosi około miliarda euro, z kolei pensje zawodników pochłaniają mniej więcej połowę tej sumy. 57-latek zaproponował więc, by gracze zrzekli się 70 procent swoich zarobków. Wszystko po to, żeby utrzymać względną płynność finansową.

Już teraz wiadomo, że zawodnicy nie będą skłonni przystać na ofertę Bartomeu. Co więcej, są na niego wściekli, że ten mógł zaproponować coś takiego. W ich mniemaniu takie traktowanie jest niedopuszczalne, gdy bezpośredni ligowy konkurent Real Madryt zapewnia, że nie ma mowy o jakichkolwiek cięciach ze względu na bardzo stabilną pod względem finansowym sytuację klubu.

Ostatecznie nie można wykluczyć, że rada Barcelony pójdzie na ustępstwa. Do tego będą jednak potrzebne negocjacje. Nieoficjalnie mówi się, że możliwa jest redukcja wynagrodzeń mniej więcej o dziesięć procent.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy