Piłkarze Napoli wracają do treningów

Piłkarze Napoli wracają do treningów
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SSC Napoli

Podczas gdy włoskie władze walczą z pandemią koronawirusa, SSC Napoli podjęło decyzję o… powrocie do treningów.

Dziewiątego marca zapadła decyzja o zawieszeniu rozgrywek piłkarskich na Półwyspie Apenińskim. Od tego czasu piłkarze nie trenują na murawie, ograniczając się jedynie do ćwiczeń we własnym domu. Taka sytuacja nie do końca odpowiada prezesom wielu klubów, którzy już teraz zapowiadają przywrócenie tradycyjnych sesji treningowych.

O krok dalej poszło SSC Napoli. „Błękitni” w oficjalnym komunikacie poinformowali bowiem o powrocie zawodników do treningów już 25 marca w godzinach porannych. To wszystko przy szerzącej się chorobie, jaka każdego dnia wyniszcza włoski naród.

Nic więc dziwnego, że pomysł władz ekipy spod Wezuwiusza szybko został skrytykowany, także przez lokalnych kibiców. Z kolei Damiano Tomassi, prezes Włoskiego Związku Piłkarzy, zupełnie nie rozumie takiego nastawienia Aurelio De Laurentiisa i nie ukrywa, że nie widzi w tym większego sensu.

Przypomnijmy, że Włochy to w tej chwili kraj z największym liczbą zmarłych z powodu zachorowań na koronawirusa. Odnotowano tam ponad cztery tysiące zgonów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy