Piłkarze Newcastle United będą grać na wyjazdach w barwach... Arabii Saudyjskiej?! [FOTO]

Piłkarze Newcastle United będą grać na wyjazdach w barwach... Arabii Saudyjskiej?! [FOTO] fot. @aycazehraakcay
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Daily Mail | Ayça [Twitter]

Na Twitterze nastąpił wyciek strojów wyjazdowych, w których Newcastle United ma rozgrywać spotkania w następnym sezonie.

Błyskawicznie po publikacji przecieków na portalach społecznościowych projekt spotkał się z dużą falą krytyki. Obserwatorzy, głównie ci nieprzychylni nowo wprowadzonym rządom arabskich inwestorów, od razu dopatrzyli się nawiązania do barw azjatyckiej drużyny narodowej.

Brytyjskie źródło udostępniło jedno ze zdjęć, na którym widać wyjazdową koszulkę „Srok”, zaprojektowaną przez firmę Castore, w biało-zielonej odsłonie. To tradycyjne barwy reprezentacji Arabii Saudyjskiej, z której inwestorzy pozyskali 80 procent udziałów w klubie z St James' Park.

Meczową odzież wypełnia prosta biel, z zielonymi paskami na rękawach i wzdłuż kołnierza. Modyfikacja kolorów dotknęła nawet klubowy herb.

Kampania sprzedażowa zostanie przeprowadzona pod hasłem „A New Better”, nawiązującej do budowy wielkiej przyszłości po zmianie właściciela pod koniec zeszłego roku.

Jak na razie nie wiadomo nic więcej na temat stylistyki czcionki. Ten element zapewne zostanie zaprezentowany podczas oficjalnej prezentacji strojów, która powinna mieć miejsce jeszcze w tym miesiącu.

Saudyjczycy liczą, że ten ruch zwiększy nie tylko świadomość kibicowską w Europie, ale też pozwoli na sprzedaż ogromnej liczby koszulek NUFC w samej Arabii Saudyjskiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy OFICJALNIE: Borussia Dortmund działa bardzo sprawnie. Już czwarty transfer na sezon 2022/2023 OFICJALNIE: Borussia Dortmund działa bardzo sprawnie. Już czwarty transfer na sezon 2022/2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy