Piłkarze we Francji oddadzą hołd zamordowanemu nauczycielowi

Piłkarze we Francji oddadzą hołd zamordowanemu nauczycielowi
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: CNN

Przedstawiciele Ligue 1 i Ligue 2 oddadzą w najbliższej kolejce hołd tragicznie zmarłemu nauczycielowi historii, Samuelowi Paty'emu.

Przed rozpoczęciem każdego meczu następnej kolejki Ligue 1 i Ligue 2 piłkarze zgromadzą się na środku boiska, by uczcić minutę ciszy. Ponadto zawodnicy, trenerzy oraz sędziowie wystąpią w czarnych opaskach.

Na telebimach pojawi się natomiast postać tragicznie zmarłego nauczyciela historii, Samuela Paty'ego. To pokłosie zabójstwa, które miało miejsce 16 października.

Wtedy to ataku na nauczyciela dopuścił się muzułmanin pochodzenia czeczeńskiego, Abdoullakh Anzorov. 18-latek ściął jego głowę nożem, z kolei kilka minut później został zastrzelony przez policję.

Chciał się on zemścić na nauczycielu, po tym, jak ten pokazał na zajęciach wolności słowa komiks wydany przez "Charlie Hebdo" przedstawiający karykaturę islamskiego proroka Mahometa. Sprawca nie miał jakiegokolwiek związku z Patym.

Więcej na temat: Francja

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy