PILNE: Niepodległość dla Katalonii!

PILNE: Niepodległość dla Katalonii! fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC I The Independent

Kataloński parlament właśnie przegłosował rozpoczęcie procesu konstytucyjnego i odłączenie się regionu od Hiszpanii.

Głosowanie w katalońskim parlamencie odbyło się po burzliwych rozmowach między władzami regionu a Madrytem. Koniec końców za odłączeniem Katalonii od Hiszpanii zagłosowało 70 deputowanych. 10 zagłosowało przeciw, a dwóch oddało puste kartki. Wcześniej całe przedsięwzięcie zostało zbojkotowane przez opozycję.


Po ogłoszeniu wyników na sali wybuchła burza oklasków. Większość parlamentarzystów nie kryła wielkiej radości. Podobnie było z mieszkańcami Katalonii, którzy zebrali się przed budynkiem parlamentu.


Podjęta decyzja może wiele zmienić w hiszpańskim środowisku piłkarskim. W ostatnich tygodniach pojawiało się mnóstwo pytań dotyczących tego, w jakich rozgrywkach po potencjalnym ogłoszeniu niepodległości będą grały katalońskie kluby. Barcelona zapowiedziała, że chce pozostać w LaLiga, ale nie wiadomo, jak zakończy się cała sprawa. Prezydent hiszpańskiej ekstraklasy, Javier Tebas, przyznał bowiem, że w przypadku odłączenia Katalonii od Hiszpanii, drużyny z tego regionu nie będą mogły dalej w niej występować.


Niepodległość dla Katalonii jest również bardzo istotna w kontekście kształtu reprezentacji Hiszpanii, która może stracić urodzonych w tym regionie zawodników.


Dodajmy, że już po ogłoszeniu wyników głosowania, premier Hiszpanii, Mariano Rajoy, zapowiedział przywrócenie praworządności w Katalonii.

Więcej na temat: Hiszpania Katalonia FC Barcelona

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz”. Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia „To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz”. Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy