Pini Zahavi: Nadejdzie czas, gdy Robert Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę

Pini Zahavi: Nadejdzie czas, gdy Robert Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport Bild

Agent Roberta Lewandowskiego Pini Zahavi postanowił zabrać głos na temat tegorocznych rozstrzygnięć plebiscytu Złotej Piłki, organizowanego przez „France Football”. Udzielił on wywiadu dla „Sport Bild”.

Choć od ogłoszenia wyników plebiscytu Złotej Piłki organizowanego przez „France Football” minęło trochę czasu, to nadal mówi się o nim naprawdę sporo. Wielu ekspertów i fanów nie może pogodzić się z tym, że zamiast Roberta Lewandowskiego, nagrodę otrzymał Lionel Messi.

Tym razem na łamach „Sport Bild” głos w sprawie postanowił zabrać agent kapitana reprezentacji Polski, a więc Pini Zahavi.

- Wierzę, że Robert Lewandowski może grać w piłkę nożną jeszcze długo i to na najwyższym światowym poziomie. To najwspanialszy piłkarz, jakiego widziałem w swoim życiu. Dlatego nadejdzie czas, kiedy Robert zdobędzie Złotą Piłkę. To jeden z dwóch lub trzech najlepszych napastników w historii futbolu - przyznał.

73-latek odniósł się także do ewentualnego przyznania wyróżnienia dla atakującego za 2020 rok.

- Jeśli wręczona zostanie Złota Piłka za 2020 rok, to nasza odpowiedź będzie oczywiście brzmiała: „Dziękujemy bardzo”. Robert zasługuje na to, by znaleźć się na liście najlepszych piłkarzy wszechczasów - podkreślił.

Agent bije także na alarm w kwestii systemu, który decyduje o wyborze najlepszego gracza globu.

- Po ostatnich wyborach władze „France Football” powinny się zastanowić, jaki system jest najrozsądniejszy, aby podjąć właściwą decyzję. Może nie każdy głosujący dziennikarz wie, co się dzieje w świecie piłki nożnej - zastanawia się Zahavi.

Robert Lewandowski rozgrywa kolejny fantastyczny sezon. Dotychczas wystąpił w 21 meczach, a jego dorobek to 27 bramek i dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy